Adalet Bakanı Gül: Kadın cinayetleri bir terör eylemidir

Adalet Bakanı Gül, "Kadın cinayetleri bir terör eylemidir ve bu eylemlere karşı hepimiz topyekün mücadele etmek zorundayız" dedi.

Haberler 22.08.2020 - 15:46

Adalet Bakanı Gül: Kadın cinayetleri bir terör eylemidir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, erkek arkadaşı olduğu iddia edilen gencin evinin penceresinden düşerek ölen 17 yaşındaki Duygu Delen'in Gaziantep'teki ailesine taziyede bulundu.

"Kadın cinayetleri bir terör eylemidir ve bu eylemlere karşı hepimiz topyekün mücadele etmek zorundayız" diyen bakan Gül, duyarlılığın en üst düzeyde olması gerektiğni söyledi.

Bakan Gül, şöyle devam etti:

"İşin başında küçük diye hasır altına atılan bazı olayların büyüye büyüye cinayetle sonuçlandığını görüyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem kolluk hem yargı makamları ve toplumun her kesiminin, şiddeti önleme merkezleri dahil duyarlılığın en üst düzey olması millet olarak beklentimizdir. "

Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin, Bakan Gül, "Nasıl ülkemizin bir çakıl taşını veremezsek, feda edemezsek, mavi vatanımızdan da verilecek bir damla su yoktur ve bunu egemenlik hakkı olarak sonuna kadar koruyacağız." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...