'Ahlaksızlara ders verdi'

Isparta’da kendisine tecavüz eden bir kişinin başını keserek köy meydanına atan N. Y.'ye, Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram'dan destek geldi. Bayram, N. Y.'nin ahlaksızlara ders verdiğini belirterek, ''Aynı zamanda topluma da mesaj verdi'' dedi

12.09.2012 - 10:30

'Ahlaksızlara ders verdi'

Isparta'daki Koruyaka Köyü'nde 2 çocuk annesi 26 yaşındaki N. Y., silah zoruyla kendisine tecavüz ederek hamile bırakan 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider'i 28 Ağustos gecesi av tüfeğiyle öldürdü.

N. Y., daha sonra Gider'in başını bıçakla keserek çuvala koydu ve köy meydanına getirdi.

Köy meydanında "İşte namusumla oynayanın kellesi" diye bağıran N. Y., Nurettin Gider'in kesik başını köy meydanına attı.

Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan N. Y., tutuklandı.

'TOPLUMA MESAJ VERDİ'
Yalvaç adının bu cinayetle gündeme gelmesinden rahatsız olduğunu belirten Yalvaç Belediye Başkanı Demokrat Partili Tekin Bayram, bu üzücü olayın gündeme taşındığını kaydetti.

Türk ve İslam toplumunda namusun her şeyden üstün tutulduğunu vurgulayan Başkan Bayram, "Yasaların namusa göz dikenlere yeteri kadar ceza vermemesi nedeniyle N. Y., kendisine tecavüz eden kişinin cezasını eliyle verme yolunu seçmiş. Aslında hiç de istemediğimiz şeyler oldu. Ama ben şahsen o bayanın yaptığı olayın kötü niyetli ve ahlaken bozulmuş insanlar için caydırıcı olacağına inanıyorum. N.Y., ahlaksızlara ders verdi, destekliyorum. Aynı zamanda topluma da mesaj verdi" dedi.

'AYLIK 150 LİRA HARÇLIK VERECEĞİZ'
Yalvaç Güçsüzlere Yardım Sağlık ve Eğitim Vakfı başkanı olduğunu da hatırlatan Bayram, "Vakıf olarak N. Y.'ye cezaevinde ve sonrasında her türlü maddi ve manevi desteği vereceğiz. Cezaevindeki koğuşuna televizyon, halı gibi malzemelerin alınmasını sağlayacağız. Aylık ihtiyaçlarını gidermesi için de 100-150 lira yardım yapacağız" diye konuştu.

'AMACIMIZ SUÇU YA DA SUÇLUYU ÖVMEK DEĞİL'
Amacının suçu ya da suçluyu övmek olmadığını belirten Başkan Bayram, "Ahlaki yönden baktığımız zaman bir insanın başının kesilmesi, adam öldürmek doğru olmasa da N.Y., namusunu korumak için cinayeti işlemiş. Türk ve İslam kadınının gerçekten yapması gerekeni yaptığı kanaatini taşıyorum. Belediye başkanı olarak bu benim şahsi fikrimdir" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...