Akman: Yaptığım yanlışsa ben de öğreneceğim

Danıştay 2. Dairesi'nin hakkında soruşturma izni verdiği RTÜK Başkanı Zahid Akman, “Yaptığımız yanlışsa öğrenmiş olacağız. Yargıya güveniyorum” dedi.

Anadolu Ajansı 05.03.2009 - 12:24

Akman: Yaptığım yanlışsa ben de öğreneceğim

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, Danıştay Birinci Dairesi’nin, kendisi, 8 üye ve 5 bürokrat hakkındaki kararıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan'ın RTÜK faaliyetleri dışında herhangi bir konuyla ilgili kendisine soruşturma izni verme yetkisi olmadığını söyledi.

Akman, Danıştay'dan çıkan kararın yalnız kendisiyle değil, 14 kişiyle ilgili verilmiş izin olduğunu belirterek, kararın RTÜK'te şu anda üye olan 8 kişiyi, daha önce üye olan Arif Merdol'u ve 4 bürokratı içerdiğini söyledi.

Konunun bir personelin atamasıyla ilgili olarak açtığı davayla ilgili yürütülen bir süreç olduğunu dile getiren Akman, ''Bu 10 arkadaş, yüce Meclisimizde grubu bulunan AK Parti'nin ve CHP'nin önerdiği üyelerin tamamını içermektedir. O nedenle kamuya yansıtıldığı gibi yalnız benle ilgili bir durum değil, 10 üyemizle ilgili bir durumdur'' diye konuştu.

Zahid Akman, “Yargı da bir süreç başlatmıştır. Yaptığımız iş yanlışsa muhatabımızın bu müracaatıyla biz yanlışlığımızı öğrenmiş olacağız. O nedenle yargıya intikal eden konularda hiç kimsenin rahatsız olmaması lazım, yargıya güvenmesi lazım” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...