Alperen Ocakları yine gündemde!

Son dönemlerde sansasyonel olaylarla anılan Alperen Ocakları, ünlü piyanist İdil Biret’in konseri öncesi yaşananlarla bir kez daha gündemde.

Haberler - NTV Haber 12.07.2009 - 20:04

Alperen Ocakları yine gündemde!

Büyük Birlik Partisi Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun önderlik ettiği Nizam-ı Alem, yeni adıyla Alperen Ocakları, son zamanlarda sansasyonel olaylarla birlikte anılıyor.

Büyük Birlik Partisi'nin gençlik örgütlenmesi olarak yola çıkan ve ‘Alperenler’ olarak bilinen oluşumun adı, Dink suikastiyle gündeme gelmişti. Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesi olayının azmettiricisi olarak yargılanan Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in Alperen Ocakları üyesi olduğu iddia edildi. Hatta Erhan Tuncel'in, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile çekilmiş fotoğrafları gazete sayfalarında yer aldı.

Malatya'daki Zirve Yayınevi cinayetlerini tertiplediği iddia edilen Emre Günaydın ve diğer faillerin de Alperen Ocakları üyesi olduğu iddiaları gündeme geldi.

Bir yargıcın hayatını kaybettiği, dört üyenin de yaralandığı Danıştay saldırısının ardından da Alperen Ocakları’nın adı gündeme geldi. Çünkü saldırının faili Alparslan Arslan'ın da Alperen olduğu iddia edildi.

Papa'nın ziyaretinin öncesinde Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün önderliğinde toplanan bir grup Ayasofya'da namaz kıldı, slogan attı.

Alperen Ocakları'nın dergisinde Elif Şafak'ın 'baba ve piç' romanının adıyla kullanılan illüstrasyonda, Bush, Elif Şafak, Talabani, Sarkozy ve Yazar Orhan Pamuk resmedildi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında ölmesinin ardından Kanal 7 televizyonunda bir programa katılan Taraf Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, programın çıkışında İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Kayatuzu'nun saldırısına uğradığı gerekçesiyle şikayette bulunmuştu.

Resmi üyesi olmayan ocakların yöneticileri, her olaydan sonra faille ilişkileri olmadığını açıklıyor.

Ocakların sadece genel merkezleri var. İl temsilcilikleri aynı isimde dergiler adına açıldığı için fiili olarak ocaklarda faaliyet yürütenler resmi üye gözükmüyor.

Sayfa Yükleniyor...