Ambulans helikopter otobandan yaralı aldı

İzmir’de bir hastayı hastaneye taşıyan ambulans helikopter, dönüş yolunda bir trafik kazasına müdahale etti. Otobana inen helikopter, kazada yaralanan bir kişiyi hastaneye yetiştirdi.

Anadolu Ajansı 15.04.2009 - 12:41

Ambulans helikopter otobandan yaralı aldı

9 Nisan günü Kiraz ilçesinde organik fosfat zehirlenmesi ihbarı alan ambulans helikopter ekibi saat 13.46'da bölgeye hareket etti. Kiraz Stadı'na inen helikopter, 26 yaşındaki Ferit Ekicibaşı'nı alarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine yetiştirdi.

Havadayken Aydın-İzmir Otobanı'nın Torbalı mevkisinde bir kaza ihbarı alan hava ambulansı ekibindeki doktorlar ve pilotlar, yaptıkları değerlendirmenin ardından yakıt ikmali yapmadan 15.23'de buraya hareket etti.

Otobana yaklaşan hava ambulansı, yolun trafiğe kapatılması üzerine otobana inerek yaralıya müdahale etti. Yoldan çıkan ve tarlaya devrilen araçta yaralanan 25 yaşındaki Yasemin Yapkaç'a ilk müdahaleyi, olay yerindeki 2 ambulansta bulunan sağlık ekipleri yaptı.

Olay yerindeki sağlık ekipleri ve polislerin yardımıyla tarladan hava ambulansına getirilen Yapkaç, 23 dakikada Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ulaştırıldı.

Burada yapılan müdahaleden sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Yapkaç'ın, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...