Amorti ve teselli ikramiyesi nedir, ne kadar? Amorti ve teselli ikramiyesinin ayrıntıları

Amorti ve teselli ikramiyesi, Milli Piyango sonuçları haberleriyle gündeme gelen terimlerden bazıları. Amorti kelimesinin sözlük anlamı bir bütünün en küçük kısmıdır. Günümüzde bu kelime daha çok piyangoda verilen en küçük ikramiye anlamında kullanılır. Peki, amorti ve teselli ikramiyesi nedir, ne kadar? Amorti ve teselli ikramiyesinin ayrıntıları

Amorti ve teselli ikramiyesi nedir, ne kadar? Amorti ve teselli ikramiyesinin ayrıntıları

, biletinin son rakamları olarak bilinir. 2 tane amorti rakamı çekilir. Çekilen 2 rakamdan biri Milli Piyango biletinin son rakamı ise, biletine amorti çıkmış olur. Amorti çıkan biletler, bilet bedelini sahibine kazandırır.

Amorti ve teselli ikramiyesi nedir, ne kadar? Amorti ve teselli ikramiyesinin ayrıntıları - 1

TESELLİ İKRAMİYESİ NEDİR?

Büyük ikramiyeyi kazanan numara yalnızca tek bir rakamla farklı olan bir bilete sahip olan kişiler teselli ikramiyesi almaya hak kazanıyorlar.

Her ikramiye kategorisi için, son rakamları, o kategorinin kazanan numaralarından birine eşit olan tüm numaralar, bahse konu ikramiye kategorisine yönelik ikramiyeyi kazanır.

Kazanan sıralı numara tam bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin tamamını kazanır. Yarım bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca yarısını kazanır; kazanan sıralı numara çeyrek bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca çeyreğini (dörtte birini) kazanır.

Sayfa Yükleniyor...