NTV


Ankara’da doğalgaz patlaması

İHA,Anadolu Ajansı

Türkiye

Ankara'nın Çankaya ilçesinde Tapu Kadastro Müdürlüğü'ne ait 3 katlı lojmanda doğalgaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamada, 3 kişi yaralandı.

Ankara'nın Çankaya ilçesinde Tapu Kadastro Müdürlüğü'ne ait 3 katlı lojmanda patlama meydana geldi.

Küçükesat Mahallesi Başçavuş Sokak'taki patlama nedeniyle binada hasar oluştu.

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olayda, üç kişi hafif şekilde yaralandı.

Patlamanın meydana geldiği binanın çevresinde güvenlik önlemleri alındı.

BAKAN AĞBAL: 3 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Maliye Bakanı Naci Ağbal, doğalgazdan kaynaklandığı düşünülen bir patlama meydana geldiğini, hafif yaralanan 3 kişinin hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Enkaz altında kimsenin bulunmadığının düşünüldüğünü aktaran Ağbal, binanın diğer kısımlarında çökmelere karşı gerekli tedbirlerin alındığını kaydetti.

Ankara İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Ankara’da patlamanın meydana geldiği bölgeye gelerek olayla ilgili bilgi verdi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği'nden patlamaya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

"İlimiz Çankaya İlçesi Küçükesat Mahallesi Başçavuş Sokakta bulunan bir binada saat 21.00 sularında, doğalgaz kaynaklı olduğu değerlendirilen bir patlama meydana gelmiştir. Patlamanın hemen ardından Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye ekipleri ve sağlık görevlileri olay yerine sevk edilerek müdahale etmeleri sağlanmıştır. Ayrıca bina çevresinde de İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerekli tedbirler alınmıştır. Patlama sonucunda üç katlı olan binanın son katı kullanılamaz hule gelmiştir. Patlama sırasında binada bulunan üç vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımızın tedavileri devam etmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.Olayla ilgili incelemeler devam etmektedir."

İL EMNİYET MÜDÜRÜ: BOMBA EMARESİ YOK

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslanpatlama sonrasında olay yerinde incelemelerde bulundu. 

Karaaslan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın meydana geldiği binada bomba imha uzmanlarının inceleme yaptıklarını, bomba emaresine rastlanılmadığını bildirdi.

Yaralıların beyanının, "Mutfakta sigara içmek için çakmak yakılması" nedeniyle olayın meydana geldiği yönünde olduğunu belirten Karaaslan, "Bina da çok eski, patlama zarar vermiş durumda. O nedenle biraz daha kontrolü şekilde incelememizi yapıyoruz. Ankaralılar rahat olsunlar çok büyük ihtimalle bir doğalgaz patlaması. Terör eylemini işaret edecek herhangi bir bulgumuz yok" ifadesini kullandı.

Olayda 3 kişinin yaralandığını bildiren Karaaslan, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının ağır olmadığını aktardı.

Karaaslan, binanın Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün lojmanı olduğuna işaret ederek, "Binada insan olduğuna dair bir bilgi de yok henüz. Yani hiç kimsenin kalmadığını biliyoruz. Yine de dedektör köpeklerle arama yapılacak" dedi.

Karaaslan, doğalgaz yetkililerinin de kendi incelemelerini yaptıklarını kaydetti. 

ETİKETLER