'Anonymous'a destek vatana ihanettir'

Türk hacker grubu Ayyıldız, filtre uygulamasını protesto için bazı kamu kurumlarına sembolik siber-saldırı düzenleyecek olan Anonymous'a destek verenleri 'vatan haini' ilan etti.

09.06.2011 - 17:37

'Anonymous'a destek vatana ihanettir'

Anonymous siber-aktivist grubunun olası saldırılarına karşı Türkiye’den bazı hacker gruplarının 'karşı operasyonları' devam ediyor. Son olarak Ayyıldız TİM adlı hacker grubu, Anonymous’un saldırılarına iştirak ettiğini öne sürdüğü bilgisayarların IP numaralarını bir liste halinde yayımladı.

Grubun internet sitesindeki açıklamada, Anonymous’ın Türkiye’deki kamu kurumlarına saldırı uyarısı ‘Türkiye’ye karşı saldırı’ olarak yorumlanıyor ve Anonymous’a destek veren Türkiyeli kişi ve gruplar ‘vatana ihanet’le suçlanıyor.

İNCİ SÖZLÜK HEDEFTE
Açıklamada ‘konunun aslında sansür olmadığı, İnci Sözlük ve bazı siyasi grupların desteği ile Türkiye’ye siber saldırı yapılmasının Anonymous’tan rica edildiği’ iddia ediliyor. Grup, “amaç sansürü öne sürerek halkı isyana teşvik etmek” ifadelerini kullanıyor ve Anonymous'a destek verenlere "intikamımız acı olacaktır' tehdidinde bulunuyor.

Yazının sonunda, Türkiye’den Anonymous ağına katılan kişilerin bilgisayarlarının IP adreslerinden oluştuğu söylenen uzunca bir liste veriliyor, güvenlik ve istihbarat güçleri göreve çağrılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...