Antalya'da 'mutlu pazar' operasyonu: 7 gözaltı

Antalya'da 'mutlu pazar' adıyla semt pazarlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda akraba oldukları belirlenen 7 kişi hırsızlık yaptıkları şüphesiyle gözaltına alındı.

Haberler - DHA 25.10.2019 - 13:00

Antalya'da 'mutlu pazar' operasyonu: 7 gözaltı

'daki semt pazarlarında özellikle vatandaşların çanta ve telefonlarını çaldıkları iddia edilen 5'i kadın 7 kişi, polisin 'Mutlu Pazar' adı verilen operasyonuyla gözaltına alındı.

Emniyet ekiplerince son aylarda semt pazarlarındaki hırsızlık olaylarının artması üzerine 'Mutlu Pazar' adı verilen operasyon gerçekleştirildi. Polis ekipleri, özellikle yerleşik yabancıların yoğunlukla yaşadığı mahallelerdeki semt pazarlarında hırsızlık yaptıkları tespit edilen, akraba oldukları belirlenen 9 şüphelinin adresine eş zamanlı baskın yaptı.

Baskında A.A., T.L., A.A, D.E, Ö.O. adlı kadınlar ile R.O. ve A.O. adlı erkek şüpheliler gözaltına alındı.

İŞ BÖLÜMLÜ HIRSIZLIK

Polis, şüphelilerin kendi aralarında iş bölümü yaptığını, bir kişinin alışveriş yapar gibi tezgâhları gezerek cüzdanlarında yüklü miktarda para bulunan yabancıları belirlediği, ikinci kişinin cüzdan ya da telefonu çalıp, üçüncü şüpheliye verdiği belirlendi.

Şüphelilerin bu şekilde, 14 kişinin cüzdan ya da cep telefonunu çaldığı ortaya çıktı. Daha önce de aynı suçtan poliste kayıtları bulunduğu tespit edilen şüphelilerin evlerinde yapılan aramada 3 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...