Ardahan'ın kuzeyi için yoğun kar yağışı uyarısı

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ardahan'ın kuzeyinde yoğun kar yağışı beklendiği uyarısı yaptı.

DHA 16.10.2017 - 02:38

Ardahan'ın kuzeyi için yoğun kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda; bu sabahtan itibaren, akşam saat 17:00 sıralarına kadar buzlanma ve ulaşımda aksama riskinin bulunduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "16.10.2017 Pazartesi günü sabah saatlerinden sonra Ardahan'ın kuzey kesimlerinde (Posof, Damal ve Hanak ilçeleri) yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava sıcaklığı, mevsim normallerinde seyredecek.

Bölge genelinde havanın parçalı, çok bulutlu ve aralıklı yağışlı, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde ise yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın kuzeybatıdan kuvvetlice, zaman zaman fırtına şeklinde eseceği bölgede, en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 7, Erzincan'da 6, Ardahan'da 4, Tunceli'de 3, Erzurum ve Kars'ta 2, Ağrı'da sıfır derece ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklığı ise Iğdır'da 21, Tunceli'de 20, Ağrı'da 16, Erzincan'da 15, Erzurum ve Kars'ta 9 ve Ardahan'da 6 derece olacak.

Sayfa Yükleniyor...