Arınç: Suikast iddiaları küçümseniyor

Bülent Arınç, kendisine yönelik suikast iddiaları ve yürütülen soruşturmanın boyutunun "küçültülmeye" çalışıldığını söyledi.

Haberler 17.01.2010 - 16:22

TRT-1'de yayınlanan bir programa katılan Devlet Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Llideri Baykal'ın "kozmik odadan patates çıktı" sözlerine ilişkin olarak anamuhalefet partisinin böyle meseleleri basite alma gibi bir davranışı gelenek haline getirdiğini savundu. Başbakan Yardımcısı, yaşanılan bu süreci de demokratikleşme yolundaki engeller olarak niteledi.

Arınç ayrıca, "'de yaşayan bir insan ahmak değilse, sağında solunda, önünde arkasında olup bitenleri yıllardan beri takip ediyorsa, bu olayı nasıl küçültebilirsiniz?" diye sordu.

Arınç programda erken seçim tartışmalarına da değindi.

Muhalefetin, 'hükümeti zorlayalım, zorunlu bir erken seçim yapalım' düşüncesi olabileceğini dile getiren Arınç, ''İnanın ne zaman bir seçim yapılırsa yapılsın AK Parti'nin üçüncü dönem iktidarını kimse engelleyemez. Ben Sayın Erdoğan'ın yerinde olsam, beklenmedik bir zamanda 'hadi bakalım' der bunları bir korkuturum. İnanın 'erken seçim' değil, 'er' bile diyemezler. Şu anda erken seçim isteyecek güçleri de, takatleri da yok, güçleri hiçbir zaman da yetmeyecek. Zamanında seçimi yapacağız, o zaman da herkesin saçı önüne düşecek'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...