İstanbul'dan New York'a, Dubai'den Viyana'ya 62 galerinin katılımıyla gerçekleştirilecek ArtInternational İstanbul, Haliç Kongre Merkezi'nde çağdaş sanat tutkunlarını buluşturacak.

Türkiye, Ortadoğu ve ötesine odaklanan, koleksiyonerlere uluslararası çağdaş sanata rakipsiz erişim imkanı yaratmayı ve evrensel sanat toplumunu birbirine bağlamayı amaçlayan fuar, Angus Montgomery ile Fiera Milano İnterteks işbirliğiyle yapılacak.

Dyala Nusseibeh'in koordinatörlüğü ve Stephane Ackermann'ın artistik direktörlüğünde gerçekleşecek ArtInternational İstanbul'a, Avrupa, Amerika ve Ortadoğu'dan toplam 62 galeri katılacak.

Dünyaca ünlü sanatçıların işlerinin görülebileceği fuarda yer alacak galeriler arasında Londra'dan Pace ve Lisson Gallery, Paris'ten Yvon Lambert, Berlin'den Arndt bulunuyor.

Fuarın, Türkiye ayağında ise İstanbul'un güncel sanat dünyasının odak noktası olmayı başarmış 10 galeri yer alıyor. Komitenin, uluslararası sergileri ve başarılarını dikkate alarak yaptığı seçim sonucu artSümer, Egeran Galleri, Galeri Zilberman, Galeri Mana, Galeri Non, Galerist, Pi Artworks, Pilot Galeri, Rampa Gallery ve x-ist fuardaki yerini alacak.

Galeri sergileri dışında sanatsal aktiviteler ve özel projelerin de düzenleneceği fuar, 18 Eylül'de sona erecek.

Ayrıntılı bilgi: http://www.istanbulartinternational.com/