'Aşkın Dansı' beyazperdeye geliyor

Başrollerini Tolga Savacı ile Yıldız Asyalı'nın paylaştığı 'Aşk Öyküsü' Mayıs ayında seyirciyle buluşacak...

Haberler - Anadolu Ajansı 26.02.2009 - 11:34

'Aşkın Dansı' beyazperdeye geliyor

Türk izleyicisi, yeni bir yerli yapımla daha tanışmaya hazırlanıyor. Trajediden doğan bir aşk öyküsünü konu alan ''Aşkın Dansı'' isimli yapım, Mayıs ayında izleyiciyle buluşacak.

Görsel Film yapımı olan ''Aşkın Dansı'' adlı filmin yönetmenliğini Sami Güçlü üstleniyor. Tolga Savacı, Yıldız Asyalı, Ahmet Mekin, Ahmet Sezerel, Alev Oraloğlu, Nuri Mutlu, Emrah Keskin, Bora Kaskan ve Bekir Ödemiş'in rol aldığı filmin müziklerini Okay Barış hazırladı.

Görüntü yönetmenliğini Mahmut Yumuşak'ın, sanat yönetmenliğini Secat Kırmacı'nın üstlendiği filmin senaryosu da yönetmen Sami Güçlü'nün imzasını taşıyor.

Film, trafik kazasında ayağını kaybeden Saliha'nın,(Yıldız Asyalı) aynı kazada ölen sevgilisinin mezarının bulunduğu Kapadokya'ya intihar etmek için gidişini ve bu yolculukta dans hocası Barış (Tolga Savacı) ile tanışmasının ardından aralarında başlayan tutkulu aşkı işliyor.

Çekimleri 1 yılda tamamlanan filmin yönetmeni Sami Güçlü, 2008 yılı başından bu yana filmin stüdyodaki teknik işlemleri ile ilgilendiklerini belirtti.

Filmin farklı bir aşk öyküsünü konu aldığını ifade eden Güçlü, ''Yeşilçam ekolünden gelen biri olarak izleyiciye, 'aşk her şeyi affeder mi' diye soracağız.

Çünkü bu filmde, en mutlu anda kaybedenlerin, en kaybettikleri anda umutlananların öyküsü anlatılıyor. Her şey tekrar tekrar sorgulanıyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...