Avcı: Tahliye istemeyeceğim

“Devrimci Karargah” soruşturmasında tutuklanan Hanefi Avcı, Silivri Cezaevi’ne gönderildi. Avcı'nın tutukluluğuna itiraz etmeyeceği öğrenildi.

29.09.2010 - 15:57

Hürriyet gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre; eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’in avukatı Fidel Okan, “Devrimci Karargah” operasyonu kapsamında tutuklanan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’yla Metris Cezaevi’nde görüştü.

Avukat Okan, Hanefi Avcı’nın müvekkili Özdemir’in davasında tanık olarak ifade vereceğini, bu nedenle kendisiyle görüştüğünü söyledi.

Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın iyi durumda olduğunu belirten Okan, “hakkındaki iddiaların mesnetsiz, yapılanların hukuksuz olduğunu” söylediğini aktardı.

Avukat Okan, şunları söyledi: "Hanefi Bey davanın hukuki mesneti olmadığı için tutuklama kararına itiraz etmeyeceğini, tahliye talebinde de bulunmayacağını söyledi. Bu yüzden avukat da istemiyor. İstanbul Barosu’ndan gönderilen avukata da ‘Sakın tahliye dilekçesi verme' diye söylemiş. Zaten bugün ‘Tahliye talebim yoktur’ diye bir dilekçe verecekmiş.

Hanefi Bey ‘İddia sahibinin iddiasını ispatlaması gerekir, ispatlamasını bekliyorum. Süreç kitabımda belirttiğim ve beklediğim gibi devam ediyor’ diyor. Hapishanede bol bol okuyacakmış, benden bir sonraki görüşmemizde getirmem için Belma Akçura’nın ‘Teşkilatın Adamları’ isimli kitabı istedi.”

Önce Paşakapısı Cezaevi'ne daha sonra Metris Cezaevi'ne götürülen Avcı, buradan da Silivri Cezaevi’ne nakledildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...