Çeşme yepyeni bir festivale ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Şeker Bayramına denk gelen 1-2 Eylül tarihlerinde Babylon Aya Yorgi’de çok sahneli, taptaze bir festival gerçekleşecek: Babylon Soundgarden 2011. Yabancı ve yerli birçok grup ve DJ’in performans göstereceği gün boyu sürecek etkinlikte; plajda beach volley, langırt turnuvası ve futbol gibi farklı aktiviteler de yer alacak.

Çeşme’nin yepyeni müzik festivali Soundgarden’da sahne alacak gruplar ve DJ’lerden bazıları ise belli oldu. Festivalin ilk günü Teoman, Büyük Ev Ablukada ve house müziğin duayen ismi Norman Jay performans gösterecek. İkinci günün programı ise tamamen Fransız grup Nouvelle Vague’ın küratörlüğünde gerçekleşecek: Nouvelle Vague, La Boetie, Phoebe Killdear and The Short Straws ve Little Fish’in performanslarının yanı sıra Mabbas ve Tutan da aynı gün DJ setleriyle partiyi devam ettirecek.

Gündüz 12.00’de DJ’ler eşliğinde Beach Party ile start alacak Babylon Soundgarden’da canlı performanslar ise 18.00 itibariyle ana sahnede başlayacak. Buna ek olarak Montego ve Pupa Bar’da da müzik ve eğlence devam edecek.

Babylon Soundgarden ile ilgili detaylar ve bilet bilgileri çok yakında www.babylon.com.tr ve biletix.com üzerinden açıklanacak.