Bahçeli, Adana Valisi Coş'a sert çıktı

Adana Valisi için ''zavallı'' ifadesini kullanan MHP Lideri Bahçeli, ''Kalabalıkların üstüne hakaretle ağza alınmayacak galiz ifadelerle yürüyen bir devlet görevlisine Adana müstehak değildir ve olmamalıdır. Başbakan Erdoğan hükümeti Adanalılardan özür dilemelidir'' dedi.

Bahçeli, Adana Valisi Coş'a sert çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

10 Kasım törenlerinde bazı vatandaşlarla tartışan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Bahçeli'nin hedefindeydi. MHP Lideri, Vali Coş'u sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

'BAZI ZAVALLI VALİLER...'
Başbakan Erdoğan küfür çıtasını, hakaret ibresini yükselttikçe kendisini takip eden, rehber gören ve partisinin il başkanı gibi davranan bazı zavallı valililer ve devlet görevlileri durumdan vazife çıkarmışlardır. Millete hizmetkar olduğunu iddia eden Başbakan'ın kraldan çok kralcı bürokratları, vatandaşlarımıza baskı, kabalık ve zorbalıkta ölçü ve eşikleri aşmıştır.

'MECZUP GİBİ TERÖR ESTİRMİŞTİR'
Vatan ve millet sevgilerine güvendiğim AKP'nin değerli milletvekilleri lütfen söylesin, ileri demokrasi bu mudur? 29 Ekim ve 10 Kasım günleri Adana'da yaşananlara artık üçüncü dünya ülkelerinde bile nadiren tesadüf edilmektedir. AKP valisi sanki sokak kabadayıları gibi, sanki ona buna sataşmak, çatmak ve kavga çıkarmak için fırsat kollayan bir meczup gibi terör estirmiştir.

'BU ZAT ŞOVMEN MİDİR, DEREBEYİ MİDİR?'
Adana'nın başına musallat olan, Adanalı kardeşlerime gözdağları veren bu zat; şovmen midir, sokak dövüşçüsü müdür, derebeyi midir? Görevi, taşıdığı unvan ve mevkii ne olursa olsun, kalabalıkların üstüne hakaretlerle, ağza alınmayacak galiz ifadelerle yürüyen ve burnunun dikine giden bir devlet görevlisine Adana müstahak değildir ve olmamalıdır. Coşarak iktidar nimetlerine konacağını zanneden gayretkeşler, AKP gittikten sonra ne yapacaklarını, nereye çadır kuracaklarını, bugünlerin hesabını nasıl vereceklerini de şimdiden düşünmelidir.

'BAŞBAKAN VE HÜKÜMETİ ADANALILARDAN ÖZÜR DİLEMELİ'
Görüldüğü kadarıyla Başbakanla valisi tencere kapak misali yuvarlana yuvarlana birbirini bulmuş, millete hazımsızlıkta, şiddet ve nefret dolu sözlerde hevesle buluşmuştur. Başbakan Erdoğan ve hükümeti Adanalılardan özür dileyerek, gerekli idari tasarrufu hemen hayata geçirmelidir. Başbakan Erdoğan ve devlet görevi icra eden bürokratları vatandaşlarımıza büyüklük taslayamaz, parmak sallayamaz, haksız ve hukuksuz yere peşlerine emniyet görevlilerini takarak yaka paça gözaltına aldıramaz.

Benzerlerine Baasçı yönetimlerde rastlanan ve ele geçirme saplantısıyla ilerletilen, sadece bir işgal gücünde olabilecek hınç ve intikam felsefesi ile kendi dışındakileri hasım gören iktidar zihniyeti demokratik nezaket ve hassasiyeti tamamıyla kaybetmiştir. Bu zamana kadar bürokraside yaşanan kadrolaşma, kıyım ve partizanlık bu durumun doğal bir uzantısıdır. AKP'nin düdüğünü çalan, farklı görüş ve fikirlere hayat hakkı tanımayan, milliyetçilerin ekmeğiyle oynayan yandaş bürokratlar iktidar değiştiği anda yaptıklarını misliyle ödeyecekler, sebep oldukları hak mahrumiyetlerinin faturasına katlanacaklardır. Bakalım o zaman güvendikleri, köle gibi emrini dinledikleri Recep Tayyip Erdoğan kendilerine ne yapacak ve nasıl yardımda bulunacaktır  Şunu herkes bilsin ki doğru düşmez, hak yerde kalmaz, haklı mağdur ve mahcup olmaz, hiçbir zaman da olmayacaktır.

ÖĞRENCİ EVİ TARTIŞMASI
Başbakan Erdoğan yardımcısını deyim yerindeyse kum torbasına çevirmiştir. Başbakan Erdoğan bal gibi bir gün söylediklerini ertesi gün inkar eden bir siyaset cambazıdır.

'IMF'YE BORÇ VERECEĞİNE GENÇLERİMİZE YURT İMKANI SAĞLA'
Başbakan Erdoğan, yurtta kalmayan ya da kalamayan tüm üniversite öğrencilerini zan altında bırakmış bunlara da zımmen aba altından sopa göstermiştir. Erdoğan gençliğe ayar vermeye, ahlak öğretmeye kalkmış, öğrenci evleriyle ilgili gerekli tedbirlerin alınacağını peşinen açıklamıştır.

Yurtta kalamayan milyonlarca evladımız ne yapacak? Kabul edilmelidir ki öğrencilere barınmak yerleri temin etmek hükümetin en öncelikli görevi. Başbakan gençlerimizi kaderine terk etmiştir. IMF'ye borç vereceğini söyleyen Başbakan gençlerimize yurt imkanı sağlamamıştır.

'TÜRK GENÇLERİ AHLAKLI VE ŞUURLUDUR'
Eğer mümkünse öğrencilerimiz cemaat evlerini tercih etmektedir. Yoksa terör örgütlerine militan devşiren evlerle öğrenci evlerini mi karıştırmaktadır? Türk gençliği ahlaklı ve şuurludur. Başbakan 20. maddeyi çiğnemiştir. Başbakan yerli yabancı gazetecilere bile ateş püskürmüştür. Zira Başbakan dayatmacı arkadaşlarına bile vefasız ve peşin hükümlüdür.

'BAŞBAKAN ÖĞRENCİLERDEN VE AİLELERİNDEN ÖZÜR DİLEMELİ'
Karma eğitime karşı çıkan AKP'lilere gün doğmuştur. Başbakan Erdoğan yurt yapmıştır da öğrencilerimiz mi bundan istifade etmemiştir? Zinayı suç olmaktan çıkaran kimdir? 2004 yılında bir kanalda zina ile ilgili alan razı veren razı sözleriyle zinayı masumlaştıran çıban başı kim? Başbakan masum öğrencilerimizden ve ailelerinden özür dilemeli. Başbakan kendi ahlakını düzeltmeli ve af dilemelidir.

BARZANİ'NİN DİYARBAKIR ZİYARETİ
Barzani'nin Başbakan tarafından karşılanması vahim sonuçlara yol açar. Başbakan Erdoğan Barzani'nin ayağına gidecek Kürdistan için umut mu verecek? Barzani'ye ne söyleyecek? Ankara'nın emanetlerine darbe vurmak demek olan bu görüşme bölücü emelleri yüreklendirecektir. Başbakan peşmerge ile Diyarbakır'da kesinlikle görüşmemelidir.

Şu çelişki ve hastalıklı propagandaya bakınız ki bölücülüğe karşı çıkıyorsanız, anaların ağlamasını istiyorsunuz demektir. Terörün kökü kazınsın, Kandil'e Türk Bayrağı dikilsin diyorsanız, şehitlerin gelmesine çanak tutuyorsunuz demektir. PKK'nın eylem ve hedeflerini kararlıca eleştiriyorsanız, barışa ve çözüme karşı geliyorsunuz demektir. Türk milletinin parçalanmasına itiraz ediyorsanız, kan ve ölüm lobilerine hizmet ediyorsunuz demektir. Başbakan Erdoğan'ın şiddet ve otoriter diline muhalifseniz, demokrasiye aykırı, milli iradeye tahammülsüz davranıyorsunuz demektir. Milli varlığa, milli ilkelere, Türklüğe ve kurucu değerlere toz kondurmuyorsanız, vesayetçi, statükocu ve eski Türkiye'nin özlemini çekiyorsunuz demektir. Bugüne kadar iktidar takviyeli tüm propagandaların özünde bunlar yer almıştır.

Başbakan Erdoğan her haklı eleştiriyi mesnetsiz ve dayanaksız şekilde püskürtmeye ve iftiraya varan kara çalmalarla savuşturmaya gayret etmiştir. Bu kafa yapısına göre, yandaş olmayan herkes karşı kutuptadır ve başı ezilmelidir. Düşüncelerini dillendiren herkes, iktidara karşı demokratik iradesini seslendiren her vatandaşım suçlu ve art niyetli olup haklarında gerekli işlem yapılmalıdır. AKP'den memnun olmayan kim varsa ya faiz lobisinin, ya dış güçlerin, ya da Türkiye'nin kötülüğünü isteyen mihrakların kontrol ve kışkırtması altındadır.

Başbakan Erdoğan'a bakarsanız bayrağa sahip çıkmanın adı tahriktir. Türk milletine saygı ve riayet etmenin adı faşizmdir. Türk milliyetçiliğini savunmanın adı ırkçılıktır. Andımızı okumanın adı ilkelliktir. Fakat onbinlerce insanımızın kanlı katili olan İmralı canisiyle pazarlık yapmak umuttur, güzel gelişmedir, çözümdür, süreçtir. Başbakan Erdoğan kendisine oy vermeyen herkesi tehdit görmeye başlamıştır. Vehimlere, hüsnü kuruntulara, şüphelere yakasını kaptırmış, mantığını ve siyasi geleceğini kurban vermiştir. Tarihteki tüm diktatörlerin müşterek lisanı, müşterek tutumu ve müşterek anlayışı Başbakan'da buluşmuş ve Başbakan'da birleşmiştir. Bu zihniyet aynen pimi çekilmiş bir bombaya dönmüştür. AKP'ye verilen oylar ters tepmiş, Başbakan'ı şımartmış, asıl yüzünü deşifre etmiştir.

Bu kafa yapısına göre yandaş olmayan herkes karşı kutuptadır ve başı ezilmelidir. AKP'den memnun olmayan kim varsa faiz lobisinin kontrol ve kışkırtması altındadır. Andımız'ı okumanın adı ilkelliktir! Fakat İmralı canisi ile pazarlık yapmak umuttur! Tarihteki tüm diktatörlerin müşterek anlayışı Başbakan'da buluşmuş ve birleşmiştir. Bu zihniyet aynen pimi çekilmiş bombaya dönüşmüştür. Türk milleti Başbakan Erdoğan'a oğluna 6. gemiyi alsın diye yetki bahşetmemiştir.''

BAHÇELİ: ENGİN ALAN İTİRAZ ETTİ
Bahçeli, partisinin grup toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Engin Alan'ın durumuyla ilgili olarak Yargıtay'ın hükmüne itiraz süresi dün doldu. Tarafınızdan bir itiraz oldu mu?" sorusu üzerine Bahçeli, "Sayın milletvekilimiz Engin Alan Bey, avukatı aracılığıyla Yargıtay aşamasında itirazını kullanmıştır" dedi.

"Partiler arasında şu anda tutuklu vekiller ile ilgili temas söz konusu. MHP'nin bakış açısı nedir?" sorusunu yanıtlayan Bahçeli, "Diğerlerinin hala mahkemeleri devam ediyor, tutuklular ama mahkemeleri devam ediyor. Sayın milletvekilimiz Engin Alan ise hükümlüdür. Hüküm almadan evvel bu teşebbüse başlamayanlar, şimdi hangi amaca hizmet ediyorlar? 5 tane PKK'lıyı çıkartmak mı vatanseverlik veya insan hakları çerçevesinde bir hayırlı adımdır?" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...