Bahçeli, Mersin mitinginde konuştu

MHP Lideri Bahçeli'nin gündeminde Mısır'ın devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi ve Suriye hava aracının vurulması vardı.

DHA 17.05.2015 - 15:48

Bahçeli, Mersin mitinginde konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Mersin mitinginde konuştu

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yüklenerek başlayan Bahçeli, Erdoğan ve Davutoğlu'nun her olumsuz olayda farklı bahanelere sığındığını söyledi.

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hatırlarsanız Diyarbakır'da bayrak indirildi provokasyona sığındılar. Şehitler arka arkaya geldi, 'Mücadelenin doğasında var' dediler. Gezi olayları baş gösterdi dış güçleri suçladılar. 17-25 Aralık rüşvet yolsuzluk operasyonu yapıldı, darbeye bağladılar. Mısır'da darbe oldu, Rabia işaretinden aylarca nemalandılar. Sisi adaleti Mursi'yi idama mahkum etti, hala bağırmakla, eften püften çağırmakla oyalandılar. Erdoğan dünyaya seslendi 'Sandığa idam cezası verildi' sözleriyle sızlandı. Ancak hiçbir yaptırım ve engellemesi görülmedi. Suriye uçaklarımızı düşürdü, pilotlarımız şehit düştü, desteksiz attılar. Reyhanlı'da 53 vatandaşımız katledildi mezhepçilik yaptılar, Esad'a fatura kestiler. Mavi Marmara Gemisi'ne baskın düzenlendi 'Hesap sorulacak' masalı anlattılar. Libya, Türk gemisine havadan ve karadan saldırdı kınamakla geçiştirip 'Türk bayrağı olsa, farklı olurdu' dediler. Sürekli çark ettiler, sürekli mirastan yediler, alttan aldılar."

SURİYE'YE AİT HAVA ARACININ DÜŞÜRÜLMESİ

Devlet Bahçeli, dün de Türk savaş uçaklarının, angajman kurallarını uygulayıp Suriye'ye ait hava aracını düşürdüğünü, ancak bunun helikopter mi insansız hava aracı mı olduğuna ilişkin çelişkili açıklamalar yapıldığını kaydederek, şöyle dedi:

"Davutoğlu bunun helikopter, Genelkurmay hava aracı, Suriye ise İnsansız Hava Aracı olduğunu söyledi. Davutoğlu 'Bir daha sınırlarımızı ihlal etme cüretini kimsenin gösteremeyeceğini' ekranlardan açıkladı.

''SINIRLARIMIZ YOL GEÇEN HANINA DÖNERKEN DAVUTOĞLU NEREDEYDİ?''

Bunca yıldır sınırlarımız yol geçen hanına dönüyorken Davutoğlu nerelerde geziyordu? Bunca yıllardır terörist geçiş güzergahına dönen sınırlarımız kana ve bombaya havale edilmişken Davutoğlu ne yapıyordu? Silahı eline alan, bombayı vücuduna saran yüzlerce katil sınırımızdan girip çıkarken bu zihniyet hangi tezgahın içindeydi? Barzani ve PKK militanları sınırlarımızdan Kobani'ye geçerken, ihlal ve ihanet olmamış mıydı? Davutoğlu hükümetinin gizli döneminde Suriye'ye yönelik Suudi Arabistan ve Katar takviyeli bir operasyon varsa bunun altından ne Erdoğan ne de Serok Ahmet asla kalkamayacaktır. 7 Haziran seçimlerini gölgeleme kumpası tutmayacaktır. Savaş çıkarmak için bahane arayışı varsa bu hesap Davutoğlu ve Erdoğan'ın başında patlayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...