Bahçeli: Nasıl Başbakan olduğunu anlat!

Başbakan Erdoğan'ın "açıklamazsan namertsin" dediği MHP lideri Devlet Bahçeli, "hangi karanlık odalarda, hangi karanlık kişilerle nasıl Başbakan olduğunu anlat. Sen anlatmazsan sonra ben bunun hesabını görmezsem namerdim'' dedi.

Anadolu Ajansı 18.03.2009 - 18:41

Bahçeli: Nasıl Başbakan olduğunu anlat!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Aksaray'da Atatürk Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da son aylarda çok büyük değişiklikler olduğunu dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti: "Bir Başbakan daha mütevazi olmalı. Daha duyarlı ve anlayışlı şekilde değerlendirmelerde bulunmalı. Başbakan son senelerde farklı bir hale geldi. Acaba sinir sisteminde mi, ruh halinde mi bir bozulma var. Ne yapıyor Başbakan?''

Başbakan Erdoğan'ın gerilim stratejisi izlediğini savunan Bahçeli, ''Başbakan kendisine oy veren yüzde 46.6'lık kesimi dost ve müttefik kabul ediyor, diğerlerini de sadece ve sadece vatandaş olarak görüyor. Bu bölücülüktür'' diye konuştu.

"BARZANİ VE TALABANİ'YLE SARMAŞ DOLAŞ"
Bahçeli, ''Hangi partiden olursak olalım bu ülke, bu millet bizim. Birlik ve beraberlik içinde olursak ülke ve toprak bütünlüğümüz zedelenmez. Bu sayede seferberlik içinde yüksek bir performans yakalayarak ülkemizi kalkındırabiliriz. Ama bu böyle olmuyor. Kalkıyorlar bin yıllık kardeşliği zedeleyecek davranışlar sergiliyorlar. Başbakan'ın MHP'ye husumetini biliyoruz ama Türkiye'yi bölmeye çalışan Barzani ve Talabani'ye neden bu husumeti göstermiyor. Bakıyoruz, sarmaş dolaş olmuşlar. Bilmem nerede ne yapacaklarmış'' dedi.

''Başbakan'ın üslup çirkinliğini, saldırgan ve hakaret dolu konuşmalarını artık yapmaması gerektiğini söylediklerini ancak kendilerinin dinlenmediğini'' belirten Bahçeli, ''Ne yaparsan yap. Çünkü seni artık kimse bir siyasi olarak kabul etmeyecek. Onun için bu konuşmalarınıza ister devam edin ister çeki düzen verin'' diye konuştu.

"HANGİ ALACA KARANLIKTA BAŞBAKAN OLDUN"
Başbakan Erdoğan'ın yetiştiği ocağı olan Milli Görüş'ü reddederek gömlek değiştirdiğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu: ''Başbakan bir tişört giymiş, tişörtün önünde AB, arkasında ABD yazıyor. Önce sen kendini millete anlat. Milletvekili olamadığın günlerde Türkiye'de neler oldu, neler tartışıldı. Hangi alaca karanlıkta, hangi karanlık odalarda, hangi karanlık kişilerle nasıl Başbakan olduğunu anlat. Ondan evvel Siirt'ten nasıl mebus olduğunu anlat. Şimdi kalkıp 'ne biliyorsan açıkla, açıklamazsan namertsin' diyor. Bunu açıklaması gereken sizsiniz. Sen anlatmazsan sonra ben bunun hesabını görmezsem namerdim.''

MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın devletin tüm imkanlarını kullanarak mitingler yaptığını iddia ederek, ''TOKİ konut yapacağı yerde Başbakan'a kürsü yapmakla meşgul. Kırmızı halılar döşeniyor. Sonra da 3.5 saat geç geliyorsun. Bu millet Başbakan olduğun için seni meydanlara bekliyor. 'Çiftçi için, esnaf için ne diyecek' diye seni bekliyor, sen ise 'al ananı da git' diyorsun'' şeklinde konuştu.

"AL PAKEDİ, VUR TOKADI"
Bahçeli, AK Parti'nin devletin, milletin imkanlarıyla halka yardım paketleri dağıttığını, bu paketlerin zaten fakir ve yoksul vatandaşların hakkı olduğunu d

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...