Bahçeli'den Kadınlar Günü mesajı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Kadınlık onurunu, insanlığın onuru mertebesinde görmeden atılacak hiçbir adım amaç ve hedefine ulaşamayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı 08.03.2016 - 15:42

Bahçeli'den Kadınlar Günü mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yayımladığı mesajda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün, ihlali imkansız bir hakkı muhafaza, aşama aşama büyüyen bir mücadele azmini müdafaa, hepsinden önemlisi insan olmaktan kaynaklanan kazanımların muasır ve muazzez seviyelere taşınma iradesini simgelediğini belirtti.

Toplumsal huzur ve barışın ön şartını, ayrımcılığın reddi, cinsiyetçi saplantının dışlanması olarak niteleyen Bahçeli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kadınlık onurunu, insanlığın onuru mertebesinde görmeden atılacak hiçbir adım amaç ve hedefine ulaşamayacaktır. Demokratik kültürdeki aşınmalar, temel hak ve özgürlüklerdeki kayıplar elbette kadınlara da olumsuz yansımaktadır. Hoşgörü ve tahammül zeminindeki çatlaklıklarla beraber, adalet ve ahlak ilkelerindeki geniş ve önlenmez kırılmalar şiddet ve cinayetlerin önünü açmaktadır. Bugünkü zaman zarfında lise çağlarındaki evlatlarımız bile korkunç saldırılara uğramakta, taciz ve tecavüz haberleri akıllara durgunluk veren seviyelere çıkmaktadır. Kadınlara yönelmiş şiddet durmadan, masumları katledenlerin ürediği bataklık kurutulmadan medeniyet ve gelişmişlikten bahsetmek kara mizah olmasının yanı sıra insan aklıyla alay etmektir."

Bahçeli, şu görüşlerini paylaştı:

"Şu yalın gerçeği unutmayalım ki kadın, aile ve toplumsal ilişkilerin direği, nirengi noktasıdır. Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında kadınların tam manasıyla izi görülüp sesi duyulacaksa önce şiddetle mücadele etmek asıl ve öncelikli olmalıdır.

Kadınlarımızın muhatap olduğu ve bizleri son derece kaygılandıran insanlık dışı muamelelerin tamamen yok edilmesi için başta siyasi sorumluluk sahipleri olmak üzere herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmelidir."

Kadınsız toplumun düşünülemeyeceğini vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Kahraman ve fedakar Türk kadınının hak ettiği yerlerde olması, layık olduğu sosyal, siyasal ve ekonomik sıçramalar yaşaması bizim tehir edemeyeceğimiz bir gayedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, nerede yaşarsa yaşasın ülkemizin tüm hanımefendilerine en iyi dileklerimi sunuyorum. Aziz şehitlerimizin muhterem annelerine en derin hürmetlerimi bildiriyor, şiddet ve cinayete kurban giden tüm kızlarımızı, kadınlarımızı rahmetle anıyorum."

Sayfa Yükleniyor...