Bahçeli: Önümüzdeki seçimde bizim için beka her şeyin önündedir

Partisinin ''Aday Tanıtım Toplantısı''nda konuşan MHP lideri Bahçeli, ''31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır. Bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmamız aynı zamanda beka meseledir. Önümüzdeki seçimde bizim için beka her şeyin önündedir'' ifadelerini kullandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.01.2019 - 13:47 | Son Güncelleme : 24.01.2019 - 16:23

Bahçeli: Önümüzdeki seçimde bizim için beka her şeyin önündedir

MHP Genel Başkanı , partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

Bahçeli, konuşmasına, "'Beka için milli karar, cumhur için istikrar' diyor, adımlarımızı hızlandırıyoruz. 'Sağduyunun birlikteliği, Cumhur İttifakı' diyor, anılarımızı atiye taşımak, parlak bir geleceğin kilidini açmak için çalışıyoruz. Çünkü işimiz çok, hedeflerimiz büyük, yükümüz ağırdır. İnanıyorum ki 31 Mart 2019'da ehline emanet edilecektir. İnanıyorum ki 'nin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" diyerek başladı.

Bahçeli, 9 Ocak 2019'un Ülkü Ocaklarının kuruluşunun 50. yılı olduğunu anımsatarak, 24 Ocak 1993'te de Milliyetçi Çalışma Partisi'nin dördüncü Olağanüstü Kongresi'nde MÇP-MHP'nin bütünleşmesinin sağlandığını aktardı.

Bahçeli, 9 Şubat'ta MHP'nin 50. yıl dönümünü şölen havasında ve çok görkemli bir şekilde kutlayacaklarını bildirdi.

Milliyetçi-Ülkücü hareketin Türklüğün ve Türkiye'nin beka davası olduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

"Öyle bir dönemdeyiz ki hem tarih yazıyor, hem de yazılan tarihe şahitlik ediyoruz. MHP, 50 yıllık birikim ve tecrübesiyle, 50 yıllık ilke ve tutarlılığıyla, 50 yıllık siyasi ahlak ve ağırlığıyla Türkiye'nin önünü açıyor, serpilip gelişmesine destek veriyor. Herhangi bir çıkar gözetmeksizin, herhangi bir pazarlık veya al-ver sürecine dahil olmaksızın milli bekamızın haklarını savunmak için fedakarlıksa fedakarlık, mücadeleyse mücadele, bedelse bedel, kısacası ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'ni de bu şekilde kavrıyoruz."

"MİLLİ BEKAMIZIN HAYSİYET KONUSUDUR"

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleriyle birlikte Türkiye'nin yeni bir hükümet sistemine geçtiğini anımsatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu tarihi bir eşiktir. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünü dikkate alarak bu geçişi düşünüp planlayan Cumhur İttifakı'dır. Bu geçişe onay veren büyük Türk milletidir. Cumhur İttifakı cumhurun özlemlerini şuurla benimsemiş, Türkiye Cumhuriyeti'ni yükseltme amacına sebatla odaklanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti sistemsel yenilenmeyi başarmış, bunu da başkalaşmadan değişerek elde etmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin iyice yerleşip kökleşmesi hayat memat konusudur. 1 Nisan sabahı için felaket senaryoları yazanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Bu yeni sistemin mimarlarından birisi de MHP'dir. İçinde olduğumuz, payımızın bulunduğu, var olması için çaba sarfettiğimiz bir hükümet sisteminin güçlenmesini istemek, kurum ve kurallarıyla derinlik kazanmasını amaçlamak tutarlılıktır, doğru bir siyasetin tezahürüdür. Yaptığımız ve yapacağımız da budur. Cumhuriyet'in yüzüncü yıl dönümüne, yani 2023'e, huzur, istikrar, derlenmiş toparlanmış, kronik sorunlardan kurtulmuş şekilde mutlaka erişeceğiz. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır. Bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmamız aynı zamanda beka meselesidir. Bu imtihanda başarılı olmak aynı şekilde milli bekamızın haysiyet konusudur."

"İL GENEL MECLİSLERİNE DAHA FAZLA GİRELİM"

Bahçeli, bugüne kadar aday olarak ilan ettikleri 863 belediye başkan adayının seçilmesini istediklerini belirterek, "Elbette Cumhur İttifakı'nın zafere imza atmasını, bununla birlikte il, ilçe ve büyükşehir belediye meclislerinde daha çok temsil edilmeyi amaçlıyoruz. 51 ilimizdeki il genel meclislerine daha fazla girelim, daha çok yer alalım arzusundayız" dedi.

''SENİN GİBİ MANKURTLARIN İŞİDİR"

Ancak seçimde kendileri için bekanın her şeyin önünde ve üstünde olduğunun altını çizen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Beka yoksa belediye taş yığını, beton yıkıntısıdır. Beka yoksa, yani var oluşumuz hücum ve hüsrana uğramışsa, ne yapalım belediyeyi, nasıl yapalım siyaseti? Malum zillet korosu hep bir ağızdan soruyor, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin bekayla ne ilgisi varmış? Hezeyan çukuruna düşen zillet neferlerine göre, yerel seçimler ülke bekası için önemli değilmiş. İnce ince nifak taşları döşeyen, kıyıda köşede, orada burada partisinin genel başkanını hedef alan bir zat da, Cumhurbaşkanı adaylığında yaşadığı şok ve hezimeti atlamadığından ağzından çıkanı kulağı duymayacak bir noktaya savrulmuştur. Aklı epey incelmiş bu zavallıya göre, sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zeka sorunuymuş. Bu yaklaşımdan da uzak durulması lazımmış. Gerçi gafile kelam, nafile kelamdır ama yine de biz hak edene hak ettiği gibi söyleyeceğiz. Bu ucube zihniyete layık olduğu muameleyi yapacağız. Vay densiz vay, bekayı zeka sorunu olarak görmek ancak senin gibi mankurtların işidir, ancak senin gibi sabah başka akşam başka konuşan çarkı feleklerin üslubudur. Zillet beğenmedi, zillet sevinmedi, zillet takdir ve tebrik etmedi diye bekamızı yok mu sayacağız? Kaldı ki, CHP-İP-HDP-PKK-FETÖ'den oluşan, arkalarında Türk düşmanlarının bulunduğu zillet koalisyonu, 31 Mart'ı beka görseydi biz kendimizden şüphe eder, 'acaba doğru mu yapıyoruz' diye kendimizi sorgulardık."

"BEKA SEÇİMİDİR"

"Bilenlerle bilmeyenler, samimiyetle sahtekarlık hiç bir olur mu? Günahla sevap hiç aynı olur mu? Bekayla bozguncu emeller hiç yan yana gelir mi?" diye soran Bahçeli, "Be hey cahil, be hey zalim, be hey zillet ittifakı, hakla batılın, doğruyla yanlışın, caniyle şehidin, aynı safta toplandığını, aynı hizaya geldiğini bir kez olsun gördünüz, bir kez olsun duydunuz mu? Kimin ne söylediğinin önemi yoktur. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri beka seçimidir" değerlendirmesinde bulundu.

Devlet Bahçeli, Balkanların sarsıldığını, özellikle Makedonya'nın kaynadığını, Avrupa'nın sancılı, Kafkasya'nın sallantıda olduğunu vurgulayarak, "AB'de kanama vardır, Londra-Brüksel ilişkisi karmakarışıktır. Dahası güney sınırlarımız boyunca kanlı ve karanlık bir hesap görülmektedir. Her yer karışık, her taraf karanlıktır. Küresel emperyalizm şirret oyun peşinde, habis senaryosunu icranın derdindedir. Fırat'ın doğusunda neyin olacağı belli değildir. Gündemde olan güvenli bölge teklifleri masadadır, ne var ki boyutunu, ne getirip ne götüreceğini, dahası içeriğini tam bilen de yoktur. ABD'nin dayattığı güvenli bölge teklifiyle terör örgütlerinin güvenliğini sağlama gayesi ön plandadır, son tahlilde milli bekamız risk ve tehditlerin markajındadır. Yeni bir Barzani modeli kafalardadır, yeni bir özerk yapılanma gündemin başköşesindedir" diye konuştu.

Bahçeli, geçen hafta Türkiye'yi ziyaret eden ABD'li Senatörün YPG'yi PKK'nın politik kolu olarak itiraf ve ifadesinin hala akıllarda olduğuna dikkati çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"ABD'nin Suriye'den çekildim, çekiliyorum iddiaları her geçen gün anlam ve inandırıcılığını kaybediyor. Menbiç'te, Afrin'de ABD'li askerlere yönelik peş peşe manidar saldırılar gerçekleşiyor. Ve Türk milleti Fırat'ın doğusuna girilmesini, teröristlerin imha edilmesini sabırsızlıkla bekliyor. Kaybedilen her gün, her saat, her an aleyhimizedir. Fırat'ın doğusu hainlerden temizlenmedikten sonra vatan tehlikededir. Sınırlarımızdan başlayarak 30 km'lik derinliğe kadar bir güvenli bölge kurulacaksa, bunun denetim, kontrol ve yönetimi kesinlikle Türkiye’de olmalıdır. Başkalarının stratejik türbülansına kapılırsak tedavisi çok zor yaralar alırız. Başkalarının eline avucuna bakarsak yenilgi üstüne yenilgi yaşarız."

Bahçeli, ABD'nin uluslararası hukuka tamamen aykırı, insanlık vicdanına, insan haklarına, devletlerin egemenlik haklarına bütünüyle ters teklif ve dayatmaları uygulanırsa, Ortadoğu'da gelecek süreçte meydana gelecek olayların bugünleri mumla aratacağını vurguladı.

Bahçeli, güvenli bölge önerisini, terör örgütlerinin güvenliği için planlayanların ateşle oynadığını ifade ederek, "Türkiye'ye karşı güvenli bölge kurmayı aklından geçirenler gaflet ve dalaletin pençesindedir. Türkiye Cumhuriyeti milli güvenliğini tehdit eden terör örgütleriyle mücadelede hiçbir devletten, hiçbir güç odağından müsaade istemeyecek, izin alma sırasına girmeyecektir" diye konuştu.

Türk milletinin onuruna düşkün, "adam gibi adam" bir millet, Türkiye'nin de bağımsızlığına tutkun ve bağlı bir ülke olduğunun altını çizen Bahçeli,  şunları kaydetti:

"Hiç kimse fıtrat değişti zannetmesin, kan yine o kandır. Menbiç Yol Haritası'na uymayan, PKK/YPG/PYD'yi Kürt kökenli kardeşlerimizle ilişkilendiren ABD, kontrollü ve yönetilebilir bir istikrarsızlık sarmalıyla aziz milletimizin sabrını test etmektedir. MÇP'nin MHP'yle bütünleştiği 24 Ocak 1993 4. Olağanüstü Kongresi'nde merhum Başbuğumuz aynısıyla şöyle seslenmişti; 'Birlikte hayır, ayrılıkta azap vardır. Kürtler ne kadar Kürt ise biz de o kadar Kürt'üz. Biz ne kadar Türk isek onlar da o kadar Türk'tür.' Tekrar diyorum ki hepimiz birlikte Türk milletiyiz. Doğudan batıya, güneyden kuzeye tek bilek, tek nefes, tek yürek, bölünmez ve dağılmaz tek ve büyük bir aileyiz. Ayrımız gayrımız yoktur, fitne-fesat ayaklarımızın ta altındadır. Kürt kökenli kardeşlerimiz ile terör öğütleri arasında bağ kurmak tarihe hakarettir, bin yıllık hukuka ihanettir, adalete ve vicdana karşı işlenmiş en vahşi cinayettir. Zalimlerin oyunu boşa çıkarılacaktır. Kuşku yok ki Fırat'ın doğusundaki terör yuvalanması ifna edilecektir. Menbiç tepeden tırnağa arındırılmalıdır. Geçtiğimiz yılın haziran ayında rotası çizilen Menbiç Yol Haritası'na riayet edilmelidir. Geç kalırsak hainler gemi azıya alırlar."

"31 MART BEKA SEÇİMİDİR"

Devlet Bahçeli, milli tezler, egemenlik hakları zamanlama hatasına düşüp her seviyede savunulmazsa etraftaki kuşatmanın şiddetleneceğine ve zalimleşeceğine işaret ederek, "Unutmayınız ki devlet bekadır. Vatan bekadır. Bayrak bekadır. Türklük bekadır. Türkçe bekadır. 31 Mart beka seçimidir. Türk milletinin bekası da Allah'ın izni ve inayetiyle ebediyete kadar güvencede kalacaktır." şeklinde konuştu. 

Bu nedenle 31 Mart 2019'un salimen ve selametle geçilmesinin şart olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:

"Siz bakmayın zillet ittifakı onu demiş, bunu söylemiş. Siz bakmayın kim kime kulp takmış, kim kiminle düşüp kalkmış. Tarih ne diyor ona bakın, millet ne diyor ona bakın, ecdat ne diyor ona bakın, 50 yıllık şerefli mazimiz neyi işaret ediyor, neyi ifade ediyor ona kulak verin. Nefsimize diz çöktüremezsek, davamızı devleştiremeyiz. 'Ben' dersek, bencilce hareket edersek, davayı yüceltemeyiz. Cumhur İttifakı Türkiye'nin geleceğini kuruyor. Buna uygun karar ve hazırlık içinde olmalıyız. Hem belediye hem de beka diyor, tarihi ittifakımızı koruyoruz. İlle de bir tercih yapacak olursak on defa, bin defa, on bin defa beka diyeceğimi de herkesin bilmesini istiyorum."

"31 MART'A REHAVETE KAPILMADAN HAZIRLANACAĞIZ"

Salondakilere, "31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'ne hazır mısınız? Cumhur İttifakı'nın hedeflerine ulaşması hususunda tüm gücünüzle çalışacak mısınız? Belediye başkan adaylarımızı şehirlerinizin yönetimine getirecek misiniz? Doğrudan aday çıkarmadığımız seçim çevrelerinde Cumhur İttifakı'nın adaylarına gönül huzuruyla destek olacak mısınız? Zilleti mağlup edecek misiniz? Söz veriyor musunuz?" diye soran Bahçeli, "evet" yanıtını alınca, "Allah hepinizi var etsin, inancınız, heyecanınız mücadelemize şevk katıyor, cesaret aşılıyor, ben de diyorum ki, beka için milli karar, cumhur için istikrar" karşılığını verdi.

Bahçeli, rehavete kapılmadan, gevşemeye müsaade etmeden, yılgınlıklara prim vermeden, ihmale düşmeden, umutsuzluğa kapalı durarak 31 Mart seçimlerine hazırlanacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bunun için çalışıyor, çabalıyor, amansız bir mücadele veriyoruz. Karşılıksız sevdiğimiz milletimize hizmet etmek için dürüst, temiz ve yetişmiş kadrolarımızla, üretken belediyecilik vizyonumuzla Milliyetçi Hareket'i zafere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Ne mutlu bizlere ki partimizin her kademesinde görev alan değerli arkadaşlarım uyum, inanç, samimiyet ve bağlılıkla üzerlerine düşen görevleri titizlikle yapıyorlar, bundan sonra da yapacaklardır. Ümidim ve beklentim de budur. Genel merkez yöneticilerimizden il, ilçe ve belde teşkilat mensuplarımıza, adaylarımıza ve sandık müşahitlerimize kadar tüm ülküdaşlarım, tüm kardeşlerim başarıya inanmış, başarıya kilitlenmiştir."

"CESUR OLACAĞIZ"

Bahçeli, 31 Mart seçimlerinin hazırlık aşamasında, görevi ne olursa olsun, her arkadaşının sorumluluğunun çok fazla olduğunu dile getirerek, MHP teşkilatlarının bütün mensuplarının kutlu bir emaneti taşıdıklarının bilincinde olduğunu, bunun aksini düşünmenin mümkün olmayacağını vurguladı.

Mahalli idareler seçimlerinin ihtiva ettiği önem doğrultusunda çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını dile getiren Bahçeli, şunları ifade etti:

 "Cesur olacağız, özgüven içinde hareket edeceğiz, umutsuzluğu, yanımıza, yöremize sokmayacağız. Kötümserlere ortam açmayacağız. Karamsarlara fırsat vermeyeceğiz. Kara propagandadan geçinenlere karşı birlik içinde olacağız, diri duracağız, saflarımızı sımsıkı tutacağız. Cumhur İttifakı'na bağlı kalacağız, bu kapsamda MHP adaylarının olduğu yerde partimize, AK Parti'nin adaylarının olduğu yerde AK Parti'ye oy ve destek vereceğiz. Nefislerine yenilenlere, nefesi kesilenlere, yorulanlara, bireysel çıkar peşinde koşanlara, kendi hesabına değerlerimizi alet edenlere karşı uyanık duracağız, teyakkuz halinde olacağız. Beka mücadelemizi gölgelemeyi aklından geçirenleri hep birlikte engelleyeceğiz."

"CHP'NİN KRİZ SİYASETİNİ UN UFAK EDECEĞİZ"

Kendisini dinleyenlere "Haklı, meşru ve haktan yana mücadelemizi sonuna kadar yürütecek misiniz? MHP'nin kaybetmesini düşleyen ve dileyen mihraklara ağır ve okkalı bir tokat vuracak mısınız?" diye soran Bahçeli, "evet" yanıtını aldı.

Bu tabloyu görmek istediğini, buna dair inancının ve güvencinin tam olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle konuştu:

"Birbirimize inanacağız, birbirimize destek ve dayanak olacağız. Yeni darbe senaryoları dillendirenlerin, bunun için el ovuşturanların başına dünyayı yıkacağız. Seçimi itibarsızlaştırmaya kalkışanlar, sandığın meşruiyetini lekelemeye yeltenenler, yalanlarla hayali seçmen üretildiğini iddia edenler beyhude yere çırpınmasın, alayının oyununu bozacağız. CHP'nin kriz ve kaos siyasetini milli iradenin desteğiyle un ufak edeceğiz. Sabırla, şuurla, coşkuyla, gözümüzü yüksek ufuklardan ayırmadan, milletimizin bütün fertlerini bir, eşit ve kardeş görerek 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nı ve MHP'yi başarıyla buluşturacağız. Bu tarihi görev hepimizin omuzlarındadır."

"BÜTÜN ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM"

Bahçeli, Türkiye'yi tehlikelerden muhafaza etmenin boyunlarının borcu olduğunun altını çizerek, bunu da ne pahasına olursa olsun yerine getireceklerinin vurguladı. 

"Beka için milli karar, cumhur için istikrar. Sağduyunun birlikteliği, Cumhur İttifakı. Allah bizleri mahcup etmesin." diyen Bahçeli, MHP'nin adayı olarak millet huzuruna çıkanlara ve Cumhur İttifakı'nın bütün adaylarına üstün başarılar diledi.

Bahçeli, 31 Mart akşamı mutlu ve güzel haberler beklediğini bildirerek, "Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun diyorum. Cenabı Allah yar ve yardımcınız olsun niyazındayım. Sağ olun, var olun. Ne mutlu Türk'üm diyene" şeklinde konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...