Başarılı Olmak İstiyorum

Aynı eğitim düzeyinden gelip, aynı aile yapısına sahip, aynı sosyal sınıfın içinde, motivasyonları ve bakış açıları birbirlerinden çok farklı olduğu halde farklı başarı grafikleri sergileyen üniversite arkadaşları pek çoktur.

08.04.2011 - 05:05

Başarılı Olmak İstiyorum

Pek çoğumuz çevremizdeki insanları gözlemlerken bazılarının diğerlerine göre daha başarılı, daha aktif ve daha güçlü olduğunu görürüz. Aynı eğitim düzeyinden gelip, aynı aile yapısına sahip, aynı sosyal sınıfın içinde, motivasyonları ve bakış açıları birbirlerinden çok farklı olduğu halde farklı başarı grafikleri sergileyen üniversite arkadaşları pek çoktur. Toplumsal düşünce içinde çoğu zaman buna şans der geçeriz.

İleri Astroloji teknikleri dediğimiz teknikler ise; bu konuda bize pek çok açıklama sunar. Astrolojinin kesin bir geleceği değil, kişinin seçimleriyle uyumlu olan yetenekleri işaret ettiğini bilmek önemlidir. Kişinin ya da kahramanın doğumu ile gelen potansiyellerini, psikolojik tercih alanlarını ve ana motivasyon alanlarını bilmek kişinin tabiattaki yaşam gücünü arttırdığı gibi, sosyal anlarda da büyük başarılar getirmesine imkan vermektedir.

Dünya da pek çok başarılı iş adamı ve iş kadını Astrolojiyi kullanır. Steve Jobs, Chreysler’ın Ceo’ları, tüm Rockefeler ailesi, büyük fon yöneticileri, hatta siyasiler yüzyıllardan beri Astroloji’den faydalanır. Başarı yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri, bunun yanında fırsat zamanlarını gösteren Astroloji, doğru zamanda, doğru yerde olmanızı sağlayarak sizi başarıya götürür. Tabi burada gerçek Astrologlardan bahsediyoruz.

Astrolojik gözlem; kişinin doğum günü, doğum yeri ve doğum saatiyle doğrudan bağlantılıdır. 4 dakikalık doğum saati farkı, yaşamın akışında çok büyük değişimlere sebebiyet verir. Haritada, başarı için yetenekler, doğum haritasında görünen olumlu ve olumsuz faktörler değerlendirilir. Her insan, bir ışığın veya gezegenin doğum günü, doğum yeri, doğum saati etkisinde doğar. Bunlara Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton deriz. Toplum içinde her birimiz farklı yetenekler ile kendimizi ifade ederiz. Zanaatçılar, sanatçılar, tüccarlar, askerler, öğretmenler, doktorlar, mühendisler gibi mesleklere sahip olan kişiler bu mesleklerde başarılı olabilmek için bu mesleklere yatkın kişilik özellikleri göstermek zorundadırlar. Tıpkı karınca topluluklarındaki gibi insan topluluklarında da bireyler belli genetik karakter özellikleriyle doğarlar. Pek çok ünlü futbolcunun, pek çok ünlü sanatçının veya ünlü ilim adamının çocuklarının, anne ve babalarıyla yakın mesleklerde başarılı olmaları tesadüf değildir. Zaman zaman istatistiklere ters düşen olaylar görülse de çoğunlukla sistem böyle işler. Başarı; yetenek, arzu, kendinle barışıklık ve motivasyon değerlerinin doğru eğitimle yoğrulması sonucu gelir.

Örneğin Venüs etkisi altında doğmuş bir birey; kıyafet, mücevher, kozmetik, kültürel aktiviteler, artistik anlayış gerektiren projelerde başarılı olur. Başarılı sopranolar, balerinler, mücevher tasarımcıları ve tekstilciler bu etki ile özdeşleşen bir eğitim alırlar ise çok büyük başarılar getirirler. Venüs yeteneklerine sahip bir kişiyi başarılı bir tıp doktoru, çok başarılı bir gazeteci veya mühendis yapmanız çok zordur. Böyle bir kişi ya bulunduğu işi sevmeyecektir, ya yeteneklerini doğru kullanamayacaktır ya da bir süre sonra kariyerinde büyük değişikliklere gidecektir. Çevrenizde mühendislikten hoşlanmayan pek çok mühendis, hukuktan hoşlanmayan pek çok hukukçu olacaktır. Bu da bireylerin sosyal toplumda yaratmış olduğu düzen içinde düzensizliklere ve mutsuzluklara sebebiyet verecektir. Kandan korkan birini cerrah yapamazsınız, tıpkı bir normal bir karıncayı savaşçı karınca yapamayacağınız gibi. Bu arada ilginçtir ki; pek çok tek tanrılı dinin kutsal kitabı da bu konuya işaret eder. İnsan ırkının arı’yı, karınca’yı, ve onların kendileri içinde yaratmış olduğu düzenleri incelemesini ister. İslamiyet’in kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’de Yahudi’lerin Talmut’un da bu konulara dikkat çeken pek çok ayet vardır. Bunu yanında aynı kutsal kitaplarda, sırf gezegenler ve burçlara atf edilmiş ayetler onların doğa üzerindeki etkileriyle ilgili pek çok allogramlar vardır. İnceleyen düşünen çok yönlü bakan kişiler bu bilgiyi kullanarak toplum üzerinde çok büyük başarılar yakalamışlardır.

http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...