Başbakan Davutoğlu: Silahlı unsurlar bu topraklardan çekilmeli

Çözüm Süreci'yle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, silahlı unsurların Türkiye topraklarından çekilmesi gerektiğini söyledi.

ahmet-davutoğlu1-13-02-15

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Sivas İl Kongresi’nde konuşma yaptı.

Başbakan Davutoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

Şunu Sivaslılara müjde olarak söylüyorum; geçen ay yaptığımız Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda inşallah milli uçağımızın, milli savaş uçağımızın ilk tasarımına talimat verdik. 2023'te Sivas semalarında yüzde 100 Türk yapımı savaş uçağımız uçacak.

AK Parti birlik hareketidir. Bu siyasete Kürt, Alevi gibi ayrımlara izin vermeyeceğiz.

"BUGÜNÜN TİLKİSİ PARALEL ÇETE"

Hiç AK Parti'den 'sokağa çıkın' ya da 'şu veya bunun karşısında direnin' diye bir çağrı duydunuz mu Duymazsınız. Çünkü AK Parti millete güvenir, sandığa güvenir ama en önemlisi kendisine güvenir. Gölgesi kendisinde olan yiğittir AK Parti. Biz tilki gölgesine sığınmayız. Ama CHP tilkilerin gölgesinde siyaset yapıyor. Bugünün tilkisi de paralel çete.

"SİLAHLI UNSURLAR ÇEKİLMELİ"

 6-7 Ekim provokasyonları yapıldı. Doğu ve Güneydoğu’da büyük bir kaos çıkarmaya çalışıldı. Silahlı bütün unsurlar bu topraklardan çekilmeli, şiddet dili derhal terk edilmelidir. 

Hem Selçuklu, hem Osmanlı hem de Türkiye Cumhuriyeti’yiz.

Ey Bahçeli İç Güvenlik Paketi'ne sen niye karşı çıkıyorsun? Kobani olaylarında sormuştun, devlet nerede diye.

"EĞER 90'LI YILLARA DÖNÜLMEMİŞSE..."

Cumhurbaşkanımızı dinlediler, Başbakanımızı dinlediler, şimdi bizleri dinliyorlar Başbakan olarak, Dışişleri Bakanlığına kumpas kurdular. Onun karşısında eğer bu millet tekrar 90'lı yılların faili meçhullerine, 90'lı yılların o acılarına, Başbağlarına, Madımak'ına geri dönmemişse, bu millet bir ve beraber olarak omuz omuza vermişse bunun arkasında AK Parti kadroları vardır.

Biz bir tek otorite tanırız, o da millet. Başımız 28 Şubat’a karşı da dimdikti, şimdi de her türlü oyuna karşı dimdik.

"BİZE TEŞEKKÜR ETTİLER"

(Fethullah Gülen'in makalesi) Baskı altında dedikleri gayrimüslimler bize teşekkür ettiler. O makalede Kürtlerin ve Alevilerin baskı altında olduğunu iddia ediyor. AK Parti, Alevi ve Kürtlerin hakkını, hukukunu korudu. AK Parti özgürlüklerin kalesidir. AK Parti, adaletin sözcüsüdür.

"PAKETİ HAFTAYA ÇIKARACAĞIZ"

İç Güvenlik Reformu’nu inşallah önümüzdeki hafta Meclis’ten çıkaracağız.

Kılıçdaroğlu, ideolojik kardeşin Esad, Suriyeli mazlum kardeşlerini kaybederken neredeydin. Hiç sesini duyuyor muyduk? Senin yüreğinde vicdan olsa, Suriye’den gelenlere yabancı muamelesi yapmazdın.

"SUSMAYACAĞIZ"

Geçtiğimiz günlerde üç şehidimiz oldu Amerika'da. Katil bir ırkçı, üç genç Suriyeli Müslüman'ı şehit etti. Onların karşısında, o şehadetlerin karşısında bütün dünya sustu. Ama Allah şahittir ki susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin. Eğer susarsak, zulüm karşısında, bu katliamlar karşısında susarsak Hazreti Adem bize hakkını helal etmesin, şehitlerin babası Hazreti Ali helal etmesin, Hazreti Hamza ve bütün ulu erenler hakkını helal etmesin. Susmayacağız.

25 bin kişilik stadyum Eylül ayında hizmete girecek. Ankara-Sivas arasındaki hızlı tren inşallah 2018'de hizmete girecek."

Sayfa Yükleniyor...