Baykal: Bıraksak devleti birbirine katacaklar

CHP lideri Deniz Baykal, devletin kurumlarının birbirlerine tuzak kurduğunu belirterek, “Devlet işi gücü bırakmış, kendisiyle uğraşıyor. Bıraksak bunlar devleti birbirine katacak” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.07.2009 - 14:46

Baykal: Bıraksak devleti birbirine katacaklar

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 'parti yöneticileri ve milletvekilleriyle birlikte geldiği Kars'ta Susuz ve Arpaçay belediyelerini ziyaret etti.

Vatandaşlara hitap eden Baykal, ekonomideki kötüye gidişe dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan'ın ''Küresel ekonomik krizin 'yi teğet geçtiğini'' ''Önemli bir durumun olmadığını'' söylediğini ifade eden Baykal, ancak yaşanan gelişmelerin ve ekonomik verilerin bunun doğru olmadığını ortaya koyduğunu savundu.

“Başbakan kendisine bakarak değil, millete bakarak konuşsun” diyen baykal şöyle konuştu: “Sizde işsizlik var mı? denilince kendi çocuklarına, bakanların çocuklarına bakarak değil, 70 milyona bakarak cevap verecek'' diye konuştu.

Baykal, ''Devlet işi gücü bırakmış, kendisiyle uğraşıyor. Devlet kurumları birbirine tuzak kuruyor. Birbirinin aleyhinde mücadele ediyor. Böyle şey olur mu? Devletin bütün organlarına düşen temel görev, vatandaşın sorunlarını çözmektir. Bunlar sen-ben kavgasında üstünlük sağlamak için birbirlerine tuzak kurmakla meşgul. Bıraksak bunlar devleti birbirine katacak. Devlet kurumlarını birbirine tahrip ettirecek” dedi.

29 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin oylarında ciddi bir düşüş yaşandığını, vatandaşın CHP'ye ise yoğun bir ilgi gösterdiğini ifade eden Baykal, ''Buna benzer bir kaybın önümüzdeki iki yıl içinde yaşanması halinde, AKP sen sağ ben selamet, Abbas yolcudur...'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...