'Bayraktar bir AKP'liyle ilgili iddiada bulundu'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, gazeteci İklim Bayraktar'ın bir AKP'li yöneticiyle ilgili iddiada bulunduğunu söyledi.

08.03.2011 - 16:56

'Bayraktar bir AKP'liyle ilgili iddiada bulundu'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Odatv muhabiri İklim Bayraktar’ın iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Bayraktar bir AK Parti'li yöneticiye ait özel bir ilişkiden bahsetti hatta adres bile verdi. Kasete alınabileceği yönünde teklifte bulundu.

Ben bu teklifi kabul etmedim. Kendi imkanlarıyla yapabileceğini söyledim. Madem görüşmemizi banta almış o zaman bana verdiği AKP'li yöneticinin adını açıklasın" diye konuştu.

CHP lideri, konuyla ilgili Haber Türk televizyonunda da açıklamalar yaptı.

''İklim Bayraktar'ın sizinle görüştüğüne dair iddialar var? Siz ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna da Kılıçdaroğlu, ''Sayın Bayraktar, Odatv muhabiri olarak geldi ve kendisi uzun süre beklemiş görüşmek için. Oda tv muhabiri olarak geldi görüştüm. Ben İklim hanımdan bir şey istiyorum. Bana anlattığı bir bölüm daha var. Onu da anlatmasını istiyorum. Bir AKP yöneticisi, tepe yöneticisiyle ilgili olarak anlattığı bazı olaylar vardı'' yanıtını verdi.

BAKAN MI?
Kılıçdaroğlu, ''Bir bakan mı?'' sorusu üzerine de ''Eğer İklim Hanım bunu açıklarsa o zaman ben merak ediyorum AKP medyası ne yazacak. Aramızdaki bir görüşme olduğu için ben bu görüşmeyi anlatmak istemiyorum. Ama Sayın Bayraktar teybe aldığını söylüyor. Ben o teybin açıklanmasını isterim. Orada kimin hakkında neleri anlattığını Sayın Bayraktar'ın anlatmasını isterim. Sanırım asıl şok o tarafta yaşanacaktır'' dedi.

''Gazetelerde yer almayan bölümü siz açıklayacak mısınız?'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''Hayır. Çünkü benim elimde teyp bandı yok. Onun açıklamasını isterim. Teyp kaydını bana verirse ben açıklarım. İddia sahibi ben değilim'' diye konuştu.

"TÜRKİYE'DE HUKUK YOK"
''Teybe aldığını size söyledi mi?'' sorusuna da Kılıçdaroğlu, ''Teybe aldığını bana söylemedi. Ben gazetelerden öğrendim'' yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, ''Son durumları nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu yanıtlarken de şunları söyledi:

''Türkiye'de hukuk yok. Sayın Bayraktar ile Soner Yalçın arasındaki Sayın Baykal'a yönelik suçlamayı içeren konuşma öyle anlaşılıyor ki dinlenen bir konuşma. Özel yaşamı ilgilendiren bu konuşma hangi sebeple medyaya servis ediliyor. Bunları servis eden kim. Eğer hukuk ve demokrasiyi savunuyorlarsa bunun arkasına düşerler. Sayın Baykal ile ilgili daha önce de komplo yapıldı. Elimizde istihbarat yok. Bu olayı aydınlatacak olan hükümet ve iktidar değil mi? Sayın Başbakanın bunu çıkıp açıklaması lazım. Türkiye'de hukuk tek yönlü çalışıyor.

"BİZ BU DÜZENİ YIKARIZ"
Korkular artacak. AKP baskıcı yönünü artıracaktır. Özellikle Anayasa değişliğinden sonra. Bütün bunlar artarak devam edecek. Bu ülkenin gazetecileri, medyası, üniversiteler, hukukun üstünlüğüne olan inançlarını yükseltirlerse biz bu düzeni yıkarız.

Türkiye bunları hak etmiyor. 21. yüzyılın Türkiye'sinde öyle telefon dinlemeler herkesin telefonlarının dinlendiği bir ortam acaba benimle ilgili yarın sabah ne olacak? Öyle bir anlayış olabilir mi? Hangi çağda yaşıyoruz? Hangi AB ülkesinde öyle bir uygulama var? Bir gazetecinin hangi gerekçeyle tutuklandığını kamuoyuna açıklarsın. Anayasal düzeni hangi gazeteci elinde kalemi, fotoğraf makinesiyle kamerasıyla değiştirecek? Öyle bir anlayış olabilir mi? Hangi çağda yaşıyoruz?''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...