Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? (2024 ocak ayı bedelli askerlik yerleri)

Bedelli askerlik yerlerinin ne zaman açıklanacağı, ocak ayında yükümlülüklerini yerine getirecek olan kişiler tarafından sorgulanıyor. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrasında, 2024 yılı bedelli askerlik yerlerinin açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, 2024 bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? (2024 ocak ayı bedelli askerlik yerleri)

2024 bedelli askerlik yerleri için tarih araştırması başladı. Ülkesine askerlik hizmetini tamamlamak için bedelli askerlik başvurusu yapan adaylar, ocak ayı dönemi askerlik yerlerinin açıklanacağı günü merak ediyor. Peki, bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamaya göre bedelli askerlikten yararlanacak yükümlülerin kimlikleri, celp ve sevk dönemleri ile temel askerlik eğitimini yapacakları birlikleri 2024 yılı Ocak ayında e-Devlet ve askerlik şubelerinden duyurulacak.

Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? (2024 ocak ayı bedelli askerlik yerleri) - 1

2023 BAŞVURULARI SON TARİH NE ZAMAN?

1. Bedelli askerlik hizmeti kapsamında;

a. 2023 yılında müracaat edecek yükümlülerin müracaatlarını yılın son mesai günü mesai bitimine kadar (29 Aralık 2023 dahil) tamamlamaları gerekmektedir.

b. Müracaat işlemi; yükümlülerin yılın son mesai günü mesai bitimine kadar yoklamalarını yaptırmalarını, bedelli askerlik tercihinde bulunarak ödeme yapmalarını kapsamaktadır. Bu tarihten önce bedelli askerliğe müracaat edecek yükümlülerin yoklamalarını yaptırmaları ve “Askerliğe Elverişlidir” sağlık kararı almaları önem arz etmektedir.

c. Fiilî askerlik hizmetine başlayanlar ile müracaat tarihine kadar yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olanlardan, bedelli askerliğe müracaat edip de seçim öncesi vazgeçenler veya müracaat tarihinden itibaren iki ay içinde ödemelerini yapmayanların bedelli askerliğe müracaat hakkı bulunmamaktadır.

Sayfa Yükleniyor...