‘Ben yaşıyorum anne’

Oğlunun şehit düştüğünü televizyondan öğrenen anne Cennet Arslan kahroldu. Oğlu telefon açıp ‘Ben yaşıyorum anne’ deyince gerçek anlaşıldı. Haber asılsızdı.

18.08.2011 - 17:41

Hakkâri’nin Çukurca ilçesi karayolunda yapılan saldırı ile Kayserili Uzman Çavuş Saadettin Arslan’ın isminin şehit olanlar listesinde gören anne Cennet Yıldız, haberle adeta yıkıldı. Akrabaları eve akın ederken yüreğine kor düşen anne Cennet, kızına sarılarak teselli olmaya çalıştı. Ne yapacağını bilmeyen Cennet Arslan, tek evladının şehit olduğu yönündeki haberlerden 3 saat sonra oğlunun kendisini arayıp "Anneciğim. Burnum bile kanamadı" demesiyle derin bir nefes aldı.

Anne Cennet Yıldız, "Evladım beni telefonda aradığında dünyalar benim oldu. Asılsız haber neredeyse bizi kalpten götürüyordu. Oğlumun sesini duydum ya o bana yeter" dedi.

Saadettin Arslan’ın kardeşi Fatma Arslan ise "Yeni nişanlanan ağabeyimin acı haberi ile yıkıldık. Nişanlısı haberi duymasıyla eve geldi. Kapıdan içeri girerkenki bakışları da beni dağladı. Çok şükür ki ağabeyim yaşıyormuş" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...