Beyoğlu’nun hikayeleri belgesel oldu

Dünyanın en heyecan uyandıran ve ilham veren şehri İstanbul’un doğal kültür sanat merkezi olan Beyoğlu’nu anlatan hikayeler belgesel film olarak İstanbullularla buluşmaya hazırlanıyor.

Haberler 24.12.2010 - 18:10

Beyoğlu’nun hikayeleri belgesel oldu

Beyoğlu sokaklarında bir gezi unutulmaz bir deneyim, bütün duyular için bir şölendir. Dünya’da başka hiçbir yer Beyoğlu’na benzer bir enerjiye sahip değildir. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sinema Belgesel ve Animasyon Yönetmenliği çalışmaları kapsamında yapımcı ve yönetmen Amanda Burrell tarafından hazırlanan ‘Tales of Beyoglu/Beyoğlu Hikayeleri’ isimli belgesel filmi Beyoğlu’nu, Beyoğlu’nu müziğini; sanatını, tasarımını, modasını, dansını, tiyatrosunu ve hepsinden önce gittikçe büyüyen artistik topluluğunu oluşturan tüm insanları anlatıyor.

Beyoğlu’nun baştan çıkarıcı kültürel enerjisi, çeşitliliği ve canlılığının resmeden belgeselin galası, 28 Aralık Salı günü saat 19.00’da Pera Palas’ta gerçekleşecek.

Dünyanın kültürel açıdan en hareketli şehri olan İstanbul’un yaratıcı ruhuna açılan bir pencere olan ‘Tales of Beyoglu/Beyoğlu Hikayeleri’ bölgenin göze çarpan yetenekli ve yaratıcı karakterlerinden bazılarının yaşam ve çalışmalarının takip edilmesi sonucunda Beyoğlu portresi inşa ediyor.

Amanda Burrell Hakkında
Amanda Burell 15 yıllık televizyon yayımcılığı ve belgeselcilik deneyimi olan bir yapımcı yönetmendir. Kendisi BBC’de yetişmiş ve orada 3 yıl çalışmıştır. Şimdi bağımsız olarak çalışmakta olup, BBC, Discovery ve A&E gibi kanallar için filimler yapmaktadır. Gözlemsel, sunucu yönlendirmeli, araştırmacı ve tarihi olmak üzere birçok film yapmış, yönetmiş, bizzat çekmiş ve sunmuştur. Uluslar arası hikayeleri filmleştirmede geniş bir tecrübeye sahip Amanda, Güney Afrika, Güney Amerika, ABD, Orta Doğu ve İngiltere ve Avrupa’da film yapmıştır.

Sayfa Yükleniyor...