Bozdağ: WC’nin kapısına sıkışmış

“Başbakan hiç tuvalete gitmedi mi, kapısında zaten ‘w’ yazıyor” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Herhalde Sayın Kılıçdaroğlu WC'nin kapısında sıkışmış” dedi.

04.10.2013 - 14:32

Bozdağ: WC’nin kapısına sıkışmış

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bazı temaslarda bulunmak ve TİKA'nın açılışlarına katılmak üzere geldiği Sırbistan'ın başkenti Belgrad’da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Demokratikleşme Paketi'nde yer alan alfabede yeni yer alacak harflerle" ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin, şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun atılan demokratikleşme adımları, Türkiye'de sağlanan hürriyetin genişletilmesi konusundaki imkanlar noktasında Kılıçdaroğlu sıkışmış bir hal arzediyor. WC aklına geldiğine göre, herhalde Sayın Kılıçdaroğlu WC'nin kapısında sıkışmış insan pozisyonunda.

Halbuki, bence Sayın Kılıçdaroğlu demokratikleşeme insan hak ve hürriyetleri konusunda atılan adımlar karşısında sıkışacağı yerde, aklına ilk WC geleceği yerde, bu adımlara destek vermesi, daha ileri adımlar atılması konusunda da kendi önerilerini ortaya koyması beklenirdi.

Bu sıkışıklıktan kurtulmasını tavsiye ediyorum. Sıkışık durumda kalmak en çok Sayın Kılıçdaroğlu'na zarar verir."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, x, w, q gibi harflerin demokratikleşme paketiyle birlikte kullanılmaya başlayacak olmasıyla ilgili olarak, “Neymiş efendim, 3 tane harf geliyormuş alfabeye. W, q, x geliyormuş. Ben merak ediyorum, ya bu Başbakan tuvalete hiç gitmedi mi? Tuvaletlerin kapısında 'w' yazar zaten” demişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...