Bozkuş: Halk istedi, kadın heykelleri kaldırdık

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, üç kadın heykelin halk istediği için kaldırıldığını savundu. “Neden çıplaklık değil” diyen Bozkuş, Başbakan’ın ziyaretinin bu döneme gelmesini ise “tesadüf” olarak değerlendirdi.

Anadolu Ajansı 16.06.2009 - 16:52

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, belediye binasının önünde ve Şehit Hulusi Aytekin Caddesi'nde bulunan üç kadın heykelinin kaldırıldığını söyledi.

Bozkuş, ''Seçim sürecinde Kars kamuoyunun heykellere tepkisi olduğunu anladım. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine kent merkezindeki üç kadın heykelini halkın görüşüne göre yerini değiştirmek üzere kaldırttık. Zaten böyle bir şey bizim gündemimizde de vardı" dedi.

Bu konuda ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını söyleyen Bozkuş, şöyle konuştu: "Bazı basın yayın organları bunu Başbakanımızın Kars ziyaretiyle ilişkilendirdi. Aslında bu bir tesadüf oldu. Heykelleri çıplaklık olduğu için kaldırmadık."

Vatandaşların, resmi bir kurumun binasının önünde heykel bulunmasını doğru bulmadığını, kendilerinin de böyle düşündüğünü ifade eden Bozkuş, ''Heykelleri Kars Sanat Merkezi'nin önüne koymayı planlıyoruz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...