Brüksel'de tansiyon yükseldi

Brüksel'de yapılan AB Türkiye Karma Parlamento Komisyonu toplantısında tansiyonun yükseldiği anlar da oldu. Hollandalı aşırı sağcı parlamenter Barry Madlener, Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın bir önceki toplantıda kendisine 'faşist' dediğini öne sürerken, Bağış da iddialara yanıt verdi.

Haberler - NTV Haber 27.10.2010 - 08:09

Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu toplantısı Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Hollandalı aşırı sağcı parlamenter Barry Madlener'in tartışmasına sahne oldu.

Hollandalı parlamenter bir önceki toplantıda Egemen Bağış'ın kendisine "faşist" dediğini öne sürdü.

Madlener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da 2008 yılında Avrupa Birliği'ne girme taraftarı olmadığını açıkladığını söyledi.

Başmüzakereci Egemen Bağış ise iddiaları yalanladı.

Bağış, ''Irkçılığın Avrupa kıtasını buhranlı dönemlere sürüklemiş olan bir hastalık olduğunu söyledim. Hala bunun kalıntılarının olduğunu söyledim. Ama Türkiye'deki sufi geleneğinin, Mevlana öğretilerinin ümit ederiz ki, Türkiye'nin birlik sürecinde Avrupa'nın kalan hastalıklarını tedavi etmeye de faydası olur, görüşünü paylaştım" diye konuştu.

Egemen Bağış, Başbakan Erdoğan ile ilgili iddianın ise hayal ürünü olduğunu ifade etti.

Bağış, "Bu olsa olsa hayaliniz olabilir. Çünkü sayın Başbakanımız Cumhuriyet tarihinde Avrupa Birliği için en çok ter dökmüş en çok çalışmış başbakandır."

Sayfa Yükleniyor...