Bu koro sponsor arıyor

Türkiye’deki ilk ve tek eşliksiz caz korosu olan Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) Caz Korosu sponsor arıyor.

30.03.2010 - 15:41

Bu koro sponsor arıyor

Standart caz parçalarının koral aranjmanlarını seslendirmek ve çok sesli müziği tanıtmak amacıyla 1994 yılında kurulan Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) Caz Korosu 2001 yılında şarkıların eşliksiz (a cappella) aranjmanlarını söylemeye başladı ve Türkiye’deki ilk ve tek eşliksiz caz korosu olma özelliğini kazandı.

2005 yılında Kerem Görsev’in prodüktörlüğünü üstlendiği bir albüm çıkartan A Capella Boğaziçi, 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali ve Akbank 18. Caz Festivali başta olmak üzere birçok festival ve şenlikte sahne aldı.

a cappella müziğe dair dünyadaki en prestijli yarışma olarak gösterilen Vokal Total'e katılıp pop ve caz kategorilerinde "Silver Diplom" alarak başarısını tescilleyen, IKSV Genç Caz 2008 birincisi BÜMK Caz Korosu, 'Istanbul Essence' adı ile profesyonel müzik yaşantısına da devam ediyor.

Şimdi koro dünyanın büyük kentlerinde düzenlenen ve bu sene de Çin'de düzenlenecek olan Koro Olimpiyatları 'World Choir Games 2010'a katılacak fakat bu katılım için bir sponsor arayışındalar. BÜMK Caz Korosu, sponsor bulabilirse bu önemli etkinlikte Türkiye'yi temsil edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...