Buz tutan gölette ölüm

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde buz tutan göletin üzerinde oynarken, buzun kırılması sonucu suya düşen 2 kız çocuğundan 1'i boğuldu.

Anadolu Ajansı 20.01.2011 - 10:43

Acıgöl'e bağlı Topaç köyünde, hayvanların su ihtiyacı için kullanılan ve soğuk nedeniyle buz tutan yaklaşık 2 metre derinliğindeki göletin üstüne çıkan Topaç Köyü İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri yaşındaki Kader Şahin ile 10 yaşındaki Hakime Topakçıer, buz kütlesinin kırılması sonucu suya düştü.

Köylüler tarafından sudan çıkarılan çocuklar, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince Nevşehir Dr. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Kader Şahin, hastanede yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Olayı duyarak hastaneye gelen baba Muhsit Şahin sinir krizi geçirdi. Çocukları görüp göletten çıkaran köylülerden Yaşar Özay, ''Gölette iki çocuğun çırpındığını gördüm. Köylümüz Zeynel Doğan ile koşup çocukları çıkardık ve 112'yi aradık. Daha sonra çocukları kendi aracıma alıp köy yolunda 112 ambulansına verdim'' dedi.

5 YIL ÖNCE BİR ÇOCUK DAHA BOĞULMUŞ
Köylülerden Recep Aydoğdu ise göletin yıllar önce yağmur sularının birikmesiyle oluştuğunu, çocukların kışın buz tutan göletin üzerinde oynadıklarını, bugüne kadar 5 çocuğun gölete düştüğünü ve yaklaşık 5 yıl önce bir çocuğun gölete düşerek öldüğünü söyledi.

Köy halkını çocuklarının gölette oynamalarına izin vermemeleri konusunda muhtarlığın sürekli uyardığını belirten Aydoğdu, ''Bu göletin etrafı kapatılmazsa buraya köyden daha çok çocuk düşer'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...