İlişkili Haberler

Matematik öğretmeni 39 yaşındaki Bayram Ö. ile lise son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Cansel K. arasında 6 aylık süreçte yaşanan ve genç kızın intiharıyla sonuçlanan olay sonrası yeni bir gelişme yaşandı.

Cansel'in sınıf arkadaşları, Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'nde 4'üncü katında bulunan sınıflarının, psikolojilerini bozduğu ve kendilerine sürekli Cansel'i hatırlattığı gerekçesiyle bir başka kata alınmasını istedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nce el çektirilen biri müdür 5 yöneticinin yerine geçici olarak atanan yeni lise yönetimi, Cansel K.’nın sınıfındaki arkadaşlarının bu isteğini kabul etti. Cansel'in arkadaşlarının okuduğu 12'nci sınıfı 4'üncü kattan 1'inci kata aldı. Cansel'in sınıfındaki arkadaşları için okul yönetiminin psikolojik desteği sürerken, Okul Aile Birliği ve diğer ögrencilerin velileri de yıl sonunda üniversite sınavına girecek çocuklarıyla daha fazla ilgilenmeye başladı.

TUTANAK ALMIŞLAR

Öte yandan, görevden el çektirilip haklarında adli ve idari soruşturma açılan 5 okul yöneticisinin, genç kızın intiharından bir gün önce okulda bayılması, 112 sağlık ekibinin çağrılması, Cansel K.’nın revirde bir süre istirahat etmesi sürecinde, Cansel’in hastaneye ve eve gitmeyi kabul etmediğine dair tutanak tuttuğu belirlendi. Yaşamına son veren Cansel K.’nın da kendi el yazısıyla okul yönetimine, "Bir şeyim yok, iyiyim’’ diye yazı verdiği, bu yazının da halen gizli olarak devam eden soruşturma dosyasına konulduğu ifade edildi.