İstanbul'da, İran'dan yurda sokulan ve inşaat levhalarının arasında saklanarak TIR'la Avrupa ülkelerine gönderilmek istenen 138 kilogram eroin ele geçirilen operasyonda, 3 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İran'dan yurda sokulan yüklü miktarda uyuşturucu maddenin İstanbul'a getirileceği istihbaratı aldı.

Teknik ve fiziki takip ile istihbarat çalışmasının ardından uyuşturucu maddenin TIR'la Avrupa ülkelerine gönderileceği belirlendi.

Narkotik ekiplerinin Çatalca'da düzenlediği operasyonda, uyuşturucu taşıyan TIR durduruldu. TIR'da narkotik dedektör köpeklerinin de yardımıyla yapılan aramada, inşaat levhaları arasına gizlenmiş 130 paket halinde 138 kilogram eroin bulundu.

Operasyonda M.A. (44), L.B. (47) ve S.D (42) gözaltına alındı. Şüphelilerin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Operasyonda ele geçirilen uyuşturucu madde ve inşaat levhaları, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesinin bahçesinde basın mensuplarına sergilendi.