Çatışmayı anlatırken patlama oldu

İstanbul Bostancı’da yaklaşık 6 saat süren çatışmanın görgü tanıkları, yaşanan korku dolu anları anlattı. Binada oturan bir görgü tanığı, NTVMSNBC'ye çatışmayı anlatırken yeni bir patlama meydana geldi.

27.04.2009 - 14:11

Çatışmayı anlatırken patlama oldu

Bostancı Emanet Sokak'ta çatışmaların yaşandığı binanın 4’üncü katında ikamet eden Senem Kandemir, yaklaşık 6 saat süren çatışmayı NTVMSNBC’ye değerlendirdi.


Kandemir, şunları söyledi:

“Sabaha karşı saat 05.30 civarında silah sesleriyle uyandık. Eşimle beraber koridorda bekledik. Çatışmalar saat 10.00 civarına kadar aralıksız devam etti. Polis ‘Daireye bomba atacağız; üst katlara çıkın’ dedi. 8’inci kata çıktık ama bizi içeri almadılar. Biz de 9’uncu kata çıktık. Çatışmalar devam etti. Polis ‘Teslim olun!’ çağrısı yaptı.

Onlar da teslim olmayacaklarını söylediler. Sürekli patlama sesleri geliyordu. Binada ağır barut kokusu var. Her yer toz içinde. Polis binaya giriş çıkışlara izin vermiyor. Arama yapılacakmış. O daire 1 yıldır boştu. 15 gün önce taşındılar. Kapıcı da alışveriş malzemeleri getirirken görüyordur. “

Kandemir, açıklamayı yaparken büyük bir patlama sesi daha duyduğunu söyledi.

"KENDİMİ ÇAPRAZA ALIYORUM"
Çatışmanın olduğu binanın karşısındaki apartmada yaşayan ve ismini vermek istemeyen bir görgü tanığı ise NTV yayınında şunları söyledi:

"Sabah silah sesleri ile uyandık. Onun üzerine iki bomba atıldı. Bu bombayla polisler yaralandı. Saat 08.00 gibi 4 polis daha yaralandı. Şu anda apartmanda büyük bir yangın çıktı, itfaiye geldi. Ancak 5. kata iskele kurdu. Alt kattaki insanları üst katlara alıyorlar.

Şu anda alev yok ama çok kesif bir koku var. Bu sokak çok nezih bir sokak. Kültür seviyesi yüksek insanlar oturuyor. Şu anda 10’dan fazla ambulans burada bulunuyor. Bölge minibüs yolundan itibaren kapalı. Operasyon yapılan binayla benim aramda 40 metre var. Çatışma sesleri yükseldiği anda kendimi çapraza alıyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...