Çeşme ve Datça belediyelerinden İstanbullu seçmene 23 Haziran mesajı

Muğla'nın Datça ve İzmir'in Çeşme ilçe belediyeleri YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararının ardından sosyal medya hesaplarından yaptıkları esprili paylaşımlarla, İstanbullu tatilcilere 23 Haziran'da sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.

DHA 07.05.2019 - 16:56 | Son Güncelleme : 07.05.2019 - 17:00

Çeşme ve Datça belediyelerinden İstanbullu seçmene 23 Haziran mesajı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin 23 Haziran'da yenilenmesi yönündeki kararı Datça ve Çeşme'de gündem oldu.

Yönetimi CHP'de olan Datça Belediyesi, resmi Twitter hesabından, ''Aynı anda beklenen kar ve kum fırtınası nedeniyle 23 Haziran'da bütün plajlarımız kapalı. Ama 24 Haziran'da herkesi bekleriz'' yazılı esprili paylaşımda bulundu.

Paylaşımın altında ''Sevgili İstanbullular gelecek için tercihinizi lütfen sandığa taşıyın. Bizler Datça tatilinden en güzel anılarla dönmeniz için sizleri bekliyor olacağız'' yazılı not da yer aldı.

ÇEŞME BELEDİYESİ'NDEN DE BENZER PAYLAŞIM

Benzer bir paylaşım da Çeşme Belediyesi'nden geldi. Çeşme Belediyesi de Twitter hesabından Belediye Başkanı CHP'li Ekrem Oran imzalı olarak, ''Uyarı! İstanbul'dan gelen bir fırtına nedeniyle sahillerimizde 23 Haziran günü denize girmek hatta ilçemize gelmek tehlikeli ve yasaktır'' mesajı paylaşıldı.

YENİDEN SEÇİM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Sayfa Yükleniyor...