Bir grup CHP'li, Kadıköy Belediyesi'ne yönelik yapılan operasyonu belediye önünde protesto etti.

Kadıköy Belediyesi Başkanlık binası önünde toplanan partililer, ''Vatandaş uyuma, Kadıköy'e sahip çık'', ''Tayyip şaşırma sabrımızı taşırma'' şeklinde sloganlar atarak, alkışlar eşliğinde yapılan operasyonu protesto etti.

Burada konuşan Belediye Başkanı Selami Öztürk, 20 yıllık yönetici olduğunu ve uzun süredir Kadıköy Belediyesi çatısı altında bulunduğunu belirterek, son bir yıla kadar çeşitli teftişler, denetimler gördüklerini, bunları da demokratik devlet yapısı içerisinde normal olan, bazen de yönetimlere göre ağırlaşan veya hafifleşen durumlar olarak nitelendirdiklerini söyledi.

Ancak son bir yıldır artık adalet duygusunun her köşede arandığı günler yaşanmaya başlandığını öne süren Öztürk, ''Özellikle son bir kaç aydır sistematik olarak CHP'li belediyelerin aranması ve bu şekilde itibarsızlaştırma işleminin yapılması tesadüf değildir. Kurumlar teker teker itibarsızlaştırılırken, yıpratılırken, bir tek şeye bakılıyor. Bunlar demokratik, laik hukuk devletini koruyan kurumlar mıdır, değil midir. Koruyansa o zaman hücum edelim'' şeklinde konuştu.

Öztürk, ''Kadıköy, Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermeyen yönetimlerle idare edilecek. Ben gitsem dahi burayı bir başkaları hiç bir zaman alma şansına sahip değildir'' diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da, AK Parti iktidarının CHP'li belediyelere yönelik operasyonlarına bir yenisini daha eklediğini, Kadıköy Belediyesi'nin bazı yöneticilerinin evlerinden gözaltına alındığını hatırlattı.

Salıcı, bu gün Kadıköy Belediyesi yöneticilerinin ve çalışanlarının göz altına alınmasının, Başbakanın açıklamalarından hemen sonra olmasının dikkat çekici olduğunu savundu.

Bu arada, protesto sırasında CHP Kadıköy Gençlik Kolları üyeleri, Belediyenin başkanlık binasının girişine ''Asla teslim olmayacağız'' yazılı pankart astı.

Grup üyeleri, konuşmaların ardından bir süre daha alkış tutup slogan attıktan sonra dağıldı.