CHP İstanbul'da seçimlere eksik hazırlanıyor

12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde Türkiye'nin en büyük seçim çevresi İstanbul 85 milletvekilini Meclis’e gönderecek. Ancak seçimlere 3 ay kala CHP İstanbul'da halen 5 ilçe başkanlığında görevlendirme yapmadı.

10.03.2011 - 15:00

Türkiye’nin en büyük seçim çevresi olan İstanbul 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde 85 milletvekilini Meclis’e gönderecek.

Seçimlerde hayati öneme sahip İstanbul'da, CHP'de seçimlere üç ay kala CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven istifa etmiş, yerine dün vekaleten İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Şahin getirilmişti.

İlseven il başkanlığından istifa etmeden önce, geçtiğimiz haftaya kadar CHP’nin İstanbul’da 13 ilçede ilçe başkanının ve yönetiminin olmadığı, geçtiğimiz hafta yapılan görevlendirmelerin ardından halen 5 ilçede ilçe başkanının olmadığı ortaya çıktı.

CHP’nin İstanbul teşkilatındaki bu duruma bugünkü yazısında dikkat çeken Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz “Seçimlere üç ay kala, İstanbul gibi bir büyük seçim çevresinde bir muhalefet partisinin bu duruma düşmesi bana bir tek şey düşündürüyor: Bu partinin iyi yönetilmediğini!” değerlendirmesinde bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...