CHP: Meclis 1 Ekim'e kadar çalışsın

CHP Grup Başkanvekili Okay, partisinin TBMM Genel Kurulu'nun olduğu her gün Danışma Kurulu'nu toplantıya çağıracağını açıkladı.

04.06.2009 - 11:40

TBMM Danışma Kurulu, CHP ve MHP'nin isteği üzerine TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın başkanlığında toplandı.

Danışma Kurulu toplantısına, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, CHP Grup Başkanvekili Okay, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ile DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız katıldı.

Uzlaşma sağlanamayan toplantının ardından açıklama yapan Okay, AK Parti grubunun Meclis'in 1 Temmuz tarihine kadar çalışmasını öngören bir takvim belirlediğini hatırlattı.

Bu takvimin, haftanın 4 günü, her gün yaklaşık 10 saatlik bir çalışmayı içerdiğini ifade eden Okay, "Meclisin bu çalışmasına katılacağımızı ve hatta bu takvimin 1 Temmuza değil, 1 Ekime kadar olmasının doğru olacağını söyledik. Böylesine bir dikta anlayışına ve tek bir kişinin iradesiyle kendi grubunu  cezalandırırken tüm parlamentoyu cezalandırdığını zanneden anlayışa karşı, parlamento çalışmalarında denetim yollarını zorlamak için araştırma önergelerini grup önerisi olarak getireceğimizi ifade ettik" diye konuştu.

Okay, partisinin, bundan sonra Genel Kurulun olduğu her gün (salı, çarşamba, perşembe, cuma) Meclis Danışma Kurulunu toplantıya çağıracağını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...