CHP'den Erdoğan'a yanıt

Başbakan Erdoğan'ın çözüm sürecine ilişkin bilgi verilmesine rağmen, dönüş yapmadığı gerekçesiyle isim vermeden eleştirdiği CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu'ndan bir açıklama geldi. Loğoğlu yazılı açıklamasında neden dönüş yapmadığını anlattı.

Haberler 19.03.2013 - 20:04

CHP'den Erdoğan'a yanıt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danimarka ve Hollanda'yı kapsayan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, "Çözüm sürecinde hükümet bilgi vermiyor" diyen CHP'yi eleştirdi.

Erdoğan geçtiğimiz günlerde gelen talep üzerine Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın CHP'den bir isme süreçle ilgili bilgi verdiğini ancak kendilerine herhangi bir dönüş yapılmadığını söyledi.

Erdoğan, "Geçenlerde açık söyleyeceğim, yine bize bir talep geldi. Bu telepte de 'bir kişi ben görevlendireyim, bir kişi de CHP görevlendirsin. Arada bir iletişimle bu süreci başlatalım' dediler. Ben bu konu ile ilgili olarak da Beşir beyi görevlendirdim.

Kendileri de 'Filanca ismi biz görevlendirdik' dediler. Beşir bey o zatı aradı, görüştü. 'Ben size döneceğim' dedi. Hala dönecek. Şimdi bunları anlamak mümkün değil. Sadece bunlar, 'dostlar alışverişte görsün' deyip piyasada konuşuyorlar" ifadelerini kullandı.

Görüşmenin datayları ise Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun, Erdoğan'ın sözlerinin hemen ardından, yaptığı açıklamayla ortaya çıktı.

Beşir Atalay'la kendisinin görüştüğünü ifade eden Loğoğlu, yazılı olarak yaptığı kısa açıklamada neden geri dönüş yapmadığını da anlattı:

"TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'in daveti üzerine 12 Mart 2013 tarihinde makamına gittim. Orada bulunan Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay, Öcalan'la yapılan temaslar hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Sayın Atalay, bugüne kadar basına yansıyan hususları tekrarlamak dışında başkaca bir noktaya değinmedi. Bu itibarla kendilerine geri dönmek için de bir nedenimiz oluşmadı."

Sayfa Yükleniyor...