CHP'nin yeni yönetimi

CHP'de kurultayın ardından yeni yönetim, Parti Meclisi kesinleştikten sonra ilk toplantısını yapacak. O toplantıda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Takımı, yani Genel Başkan Yardımcıları belirlenecek. Kılıçdaroğlu'ndan da partisine birlik çağrısı geldi.

NTV Haber 07.02.2018 - 01:08

CHP'nin yeni yönetimi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayın ardından partisine birlik çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bütün CHP’lilerin yanımda olmasını istiyorum bütün CHP’lilerin ortak ses çıkarmasını istiyorum. Ayrışma lüksümüz yok. Biz bunu yapacağız çünkü biz Kuva-i Milliyeciyiz” dedi.

CHP'de şimdi Parti Meclisi'nin netleşmesi bekleniyor. Yapılan seçimde Eren Erdem ve Kılıçdardoğlu'nun listesindeki Ünal Çeviköz 359 oy aldı. Parti Meclisi'ne girecek isim, Çankaya İlçe Seçim Kurulu'nda yapılacak kura ile belirlendi. Kurayı, Çeviköz kazandı.

Yeni Parti Meclisi'nin ise Cumartesi günü toplanması bekleniyor. O toplantıda Merkez Yönetim Kurulu yani Genel Başkan Yardımcıları belirlenecek.

Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın, İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Haluk Koç'un, Örgütlerden Sorumlu Tekin Bingöl'ün görevlerine devam etmeleri bekleniyor. Dış Politikadan Sorumlu Öztürk Yılmaz'ın yerine, PM'ye girmesi kesinleşirse eski Büyükelçi Ünal Çeviköz getirilebilir. Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı içinse Aykut Erdoğdu ve Faik Öztrak'ın isimleri geçiyor.

Sayfa Yükleniyor...