NTV

Çiztanbul defterleri hayat buluyor!

Türkiye

Deffter ve Studio Rodeo işbirliğiyle hayat bulan Çiztanbul defterleri, dört farklı tasarım ve iki farklı ebatla huzurlarınızda.

Çiztanbul projesi, farklı ülkelerden çizgi roman sanatçılarının İstanbul’u bizzat gezip tanımalarıyla başlamıştı.

İlk olarak, şehre dair sekiz farklı eser içeren kitap yayınlandı. Ardından, kitaptaki çalışmaların yer aldığı Çiztanbul sergileri ve imza günleri geldi: Yurt içinde ve dışında süregiden bu sergiler, İstanbul’un büyüsünü ustaların grafik yorumlarıyla buluşturmakta.

Ve şimdi de, Türkiye merkezli iki markanın ortak girişimiyle Çiztanbul defterleri hayat buluyor!

Studio Rodeo, gerçekleştirdiği özgün çizgi roman projeleriyle ünlü. Kuruluşundan bu yana büyük ilgi gören Deffter ise, birbirinden albenili yüzlerce defter tasarımıyla gerek Türkiye’de, gerek yeni açıldığı dünya pazarlarında çok sayıda satış noktasına sahip.

Deffter ve Studio Rodeo işbirliğiyle hayat bulan Çiztanbul defterleri, ilk etapta dört farklı tasarım ve iki farklı ebatla huzurlarınızda!

Not tutmak, çizim yapmak, şiir yazmak için ideal ölçülerdeki Çiztanbul defterlerini ofiste, evde, okulda keyifle kullanabileceksiniz.

İçlerine her tür kalemle rahatlıkla yazılıp çizilmesi için kaliteli ivory kağıtlar kullanılarak üretilen bu çok özel defterler paralelinde, bir de yarışma düzenleniyor:

Çiztanbul Defterleri Eskiz Yarışması
Yarışmaya katılmak için, Çiztanbul koleksiyonu dahilindeki herhangi bir defteri özgün eskizlerle zenginleştirmeniz yeterli.

İlk etapta, Türkiye jürisi tarafından on defter seçilecek. Sonra, Ivo Milazzo ve Charles Vess gibi dünya çapında sanatçıların da yer aldığı uluslararası jüri, bu seçki içinden ilk üçü belirleyecek.

Her yaştan amatör ve profesyonelin katılımına açık olan yarışmanın detaylı şartnamesini ve ödüller listesini ciztanbul.com ve defter.com.tr adreslerinde bulabilirsiniz.