Çocuklar yol kesti, slogan attı

Şırnak'ın Cizre ilçesi ile Hakkari kent merkezinde, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu gruplar tarafından yollar trafiğe kapatıldı, terör örgütü lehine sloganlar atıldı. Polis olaylara müdahale etti.

02.12.2009 - 20:39

Çocuklar yol kesti, slogan attı

PKK'nın kuruluş yıldönümü bahene edilerek yapılan gösteriler devam ediyor.

Bugün de Şırnak'ın Cizre ilçesi ile Hakkari kent merkezinde izinsiz gösteriler yapıldı, yollar trafiğe kapatıldı. Çoğunluğunu çocukların oluşturduğu gruplara polis müdahale etti.

ŞIRNAK
Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Cizre-İdil kara yolunda toplanan, aralarında çocukların da bulunduğu bir grup, ateş yakıp yolu trafiğe kapatarak, terör örgütü lehine slogan atmaya başladı.

Gösterinin izinsiz olduğunu bildirerek dağılmaları yönünde anons yapan emniyet güçlerine, gruptan bazı kişiler taş attı.

Polis, uyarılara rağmen dağılmayarak taş atmaya devam eden gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Grup, ara sokaklara kaçtı.

Olay sırasında okuldan dağılan öğrenciler zor anlar yaşadı.

HAKKARİ
Hakkari'de kent merkezinde terör örgütü PKK'nın kuruluş yılını bahane ederek ara sokaklarda ateş yakan ve yola barikat kuran gruba polis müdahale etti.

Akşam saatlerinde Bağlar ve Dağgöl mahallelerinde bir araya gelen gruplar, terör örgütü PKK'nın kuruluş yılını bahane ederek yola barikat kurup ateş yaktı.

Araç geçişlerine izin vermeyen, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu grup, polis araçlarına molotofkokteyli attı.

Polis, grubu biber gazı kullanarak dağıttı. Gruptakilerin ara sokaklara kaçtığı gözlendi.
Diyarbakır'da izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Bağlar ilçesindeki bazı mahallelerde bir araya gelen gruplar, terör örgütü PKK lehine slogan atarak ateş yaktı.

Dağılmaları yönünde uyarıda bulunan emniyet güçlerine taş atan gruplara polis müdahale etti.

Göstericiler, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

ADANA
Adana'da terör örgütü lehine sloganlar atarak izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Çevik Kuvvet ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana'da dün geceden bu yana izinsiz gösterilerin yoğun olarak yaşandığı Barbaros Mahallesi Eminağa Caddesi'nde önlem aldı. Burada terör örgütü lehine sloganlar atan bir grup, polise havai fişek ve taş attı.

Göstericiler, polisin müdahalesiyle ara sokaklara dağılarak kaçtı.

Bu arada, polis ekipleri izinsiz gösterilerin yaşandığı mahallelere yakın noktalarda da şüpheli kişilere ve araçlara yönelik kontroller yaptı.


VİRANŞEHİR
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, izinsiz gösteri düzenlendi.

Vatan Caddesi'nde toplanıp, terör örgütü PKK lehine slogan atan grup, Karacadağ Caddesi'ne doğru harekete geçti.

Göstericiler, önlem alıp dağılmaları yönünde kendilerini uyaran polis ekiplerine molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla karşılık verdi.

Polisler de grubu dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı.

Ara sokaklara dağılan gruptakiler, çöp konteynerleriyle barikat kurup ateş yakarak, polislere molotof kokteyli atmaya devam etti.

Gruptakiler, polisin takibi üzerine bir süre sonra dağıldı.Siirt Belediyesi'nin etkinliğinde terör örgütü PKK lehine slogan attığı iddiasıyla gözaltına alınan 12 kişiden 5'i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, önceki gün Siirt Belediyesince Evren Mahallesi'ndeki miting alanında düzenlenen etkinlikte terör örgütü PKK lehine slogan attığı ve güvenlik güçlerine taşla saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan 12 kişiden 5'i tutuklandı, 7'si serbest bırakıldı.

Bu arada, adliyenin önünde toplanan tutuklu yakınları, polis aleyhine slogan attı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

YÜKSEKOVA 5 KİŞİ TUTUKLANDI
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki izinsiz gösterilerde gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.

İlçe merkezinde terör örgütü lehine 3 gündür izinsiz gösteri ve yürüyüş düzenleyerek polise taşla saldıran göstericilerden T.O, E.A, A.A, M.K. ve Ş.B. güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...