Çocukların festivali Minifest başlıyor

İKSV’nin artık gelenekselleşen Çocuk Şenliği Minifest; bu yıl İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteği ve Kadıköy Belediyesi işbirliğinde 5 Haziran Cuma ve 6 Haziran Cumartesi günleri ilk defa Kadıköy yakasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştiriliyor.

Haberler 04.06.2009 - 17:47

Birbirinden eğlenceli sanat etkinlikleri ve atölye çalışmalarıyla çocuklara sürprizler yapmaya hazırlanan Minifest, bu yıl İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle ücretsiz olarak düzenlenecek.

Minifest’in açılışı; Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 2010 Avrupa Kültür Başkenti Genel Sekreteri Yılmaz Kurt ve Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali Direktörü Dikmen Gürün’ün katılımıyla 5 Haziran Cuma günü saat 11.30’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda yapılacak.

Minifest’in ilk gün konukları arasında IKSV ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle belirlenen 6 vakıf ve 11 pilot okuldan gelen 2 bine yakın öğrenci de olacak. Minifest’te iki gün boyunca 3 – 12 yaş arasındaki çocuklar, parkın değişik alanlarına yayılmış olan pek çok renkli ve hareketli atölye çalışması ve etkinliğe katılacaklar.

http://www.iksv.org/minifest/


Sayfa Yükleniyor...