NTV

Çukurca'da askeri birliğe saldırı: 6 şehit

Türkiye
Çukurca'da askeri birliğe saldırı: 6 şehit

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristler askeri birliğe saldırı düzenledi. Çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu, 9 asker de yaralandı.

Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri, gece saatlerinde Kayseri'den gelen birliğin bulunduğu Kavuşak köyü Hantepe mevkisinde konuşlu askeri birliğe saldırdı.

Askerlerin saldırıya karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Sabaha dek süren çatışmada ilk belirlemelere göre 6 asker şehit oldu. Çatışmada 9 asker de yaralandı. 1 terörist de öldürüldü.

Çatışmanın duyulmasıyla bölgede helikopter ve ambulans trafiği de yaşandı. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Çatışmayla ilgili resmi açıklama, akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı'ndan geldi. Genelkurmay, Çukurca'da bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısında 6 askerin şehit olduğunu, 9 askerin hafif şekilde yaralandığını duyurdu.

Açıklamada, Çukurca'nın dağlık arazi kesimindeki bir birliğe gece 02.00 sıralarında saldırı düzenlendiği, birlik tarafından gösterilen reaksiyon esnasında çıkan çatışmada 1 üsteğmen, 4 uzman erbaş ve 1 erbaşın şehit olduğu belirtildi.

Genelkurmay, bölgenin İnsansız Hava Aracı (İHA), taarruz helikopteri ve birliklerle takviye edildiğini ve operasyonların devam ettiğini kaydetti.

Şemdinli ilçesinin Gediktepe mevkisinde askeri birliğe düzenlenen saldırıda 11 asker şehit olmuştu.