Daha dün sarıldığı babasına bugün veda ediyor

Kayseri Pınarbaşı'nda yapılan terör saldırısında şehit olan polis memuru için görev yaptığı yerde bir veda töreni düzenlendi. Törenin en hüzünlü anı 4 yaşındaki Efe'nin babasının fotoğrafı elindeyken tabuta baktığı bu anlar oldu.

26.05.2012 - 12:11

Daha dün sarıldığı babasına bugün veda ediyor

Kayseri’nin Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Ahmet Geben’in cenazesi, Kayseri’de düzenlenen törenle Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’ne gönderildi.

Törene katılanlar şehit polisin eşi ve çocuklarını tesseli etmeye çalışırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit polis memurunun eşi Ayten ile kızları 13 yaşındaki Esmanur, 10 yaşındaki Kardelen ve 4 yaşındaki Efe Eymen, babalarının fotoğrafını öperek, tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Şehit polisin eşi Ayten Geben, eşinin Türk bayrağına sarılı tabutu üzerine konan fotoğrafını öperken, "Vakitsiz gidiyorsun. Şehitlik mertebesi sana çok yakışmış. ’Allah’ım beni şehit al’ diye bu kadar istedin. İşte istediğin oldu"’ diye ağladı. Şehidin kardeşi Recep Geben de, "Gardaş, bizi bırakıp nereye gidiyorsun?" diyerek sinir krizi geçirdi.

Pınarbaşı’nda dün meydana gelen saldırıda şehit olan polis Ahmet Geben için Kayseri Emniyet Müdürlüğü bahçesinde uğurlama töreni yapıldı. Şehit polis memurunun Türk bayrağına sarılı tabutu ambulansla Erkilet Havaalanı’nda götürülürken, polis helikopteriyle toprağa verileceği Kahramanmaraş’ın Göksün İlçesi’ne götürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...