'Darbeciler yaptı ama biz yapamadık'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yeni anayasa kunusunda Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın eleştirilerinin doğru olduğunu söyledi. "Darbeciler yaptı ama biz yapamadık. Bunlar yazılacaktır" diyen Bozdağ, bu durumun siyaset için büyük eleştiri olacağını belirtti.

23.11.2013 - 14:16

'Darbeciler yaptı ama biz yapamadık'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, milletin beklediği yeni bir anayasanın yapılamamasına üzüldüğünü söyledi.

"Darbeciler yaptı ama biz yapamadık. Yarın bunlar yazılacaktır" diyen Bozdağ bu durumun siyaset kurumu için büyük bir eleştiri olacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ şunları söyledi: "Hem Cumhurbaşkanı hem Meclis Başkanı sivil bir anayasa bekliyor. Toplumdan da hep yeni bir sivil anayayasa talebi var. Herkes komisyondan yeni bir anayasa bekliyordu ancak ucunun açık olması komisyonun çalışmaları verimsizleştirdi. Tüm partiler kırmızı çizgilerle masaya oturdu. AK Parti hariç. Ama herkes kırmızı çizgiyle masaya oturduğunda, yeni bir anayasa ortaya çıkarmamızın çok zor olduğu gayet açık."

Partilerin Anayasa komisyonuna desteğinin de yeterli olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti olarak önümüzdeki dönemde de sivil ve demokratik bir anayasa için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...