Davutoğlu, Eskişehir havalimanının yeni ismini açıkladı

Başbakan Davutoğlu, Eskişehir'deki havalimanın yeni adının Hasan Polatkan Havalimanı olacağını açıkladı.

İHA 15.05.2015 - 23:17

Davutoğlu, Eskişehir havalimanının yeni ismini açıkladı

Eskişehir’de AK Parti tarafından düzenlenen Sıhhiye Meydanı’ndaki mitinge katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Eskişehir'deki havalimanının yeni ismini Hasan Polatkan Havalimanı yapacaklarını açıkladı.

Dün 14 Mayıs tarihi olduğunu, Yassı Ada’da şehit Başbakan Adnan Menderes’in manevi huzurunda olduklarını anlatan Davutoğlu, şunları ifade etti:

"Eskişehir’in havalimanı’nın adını, Hasan Polatkan Hava Limanı yapıyoruz. Ta ki inen her uçak, inen her yolcu, giden her yolcu Türk demokrasi tarihinin bu aziz şehidine rahmet okusun, Fatiha bağışlasın. Bundan 65 yıl önce 1950'de Menderes, milli idare ile iktidar geldikten sonra 1 Mayıs 1948 de demokrasi yolunu çıkarken ilk mitingi yaptığı yer Eskişehir’dir. Eskişehir, milletimizin harmanlandığı şehirdir. O Eskişehir’in Türk demokrasinin beşiği olacağını biliyordu. Başbakan olduğumda ilk ziyaretimde Eba Eyyüb El Ensari ve Fatih Sultan Mehmet Han’dan sonra Adnan Menderes’in huzuruna vardım. Şimdi de, demokrasi fişeğini burada yaktığı için Eskişehir’deyim. Size söz veriyorum, kim ne yaparsa yapsın, kim hangi tuzağı kurarsa kursun Eskişehir şahit olsun ki demokrasiden, özgürlükten milli iradeden bir an dahi, bir santim dahi taviz vermeyeceğiz. Odadan çağrıda bulundum. Artık Yassıada Özgürlük ve Demokrasi adasıdır. Orada gençlerimizin bilmesi, öğrenmesi ve demokrasinin kıymetini bilmesi için demokrasi müzesi kuracağız. Orada diğer muhalif liderlerine bir çağrıda bulundum. Gelin hep beraber geçmişteki bütün darbeleri, vesayet planlarını, milli iradeye el uzatan bütün teşebbüsleri birlikte lanetleyelim. Ama onlar yapmadılar, hala ses veriyoruz, sesleniyoruz. Çıkıp da mertçe Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ‘bütün darbelere karşıyız’ diyemediler.”

"KILIÇDAROĞLU HAZİNEYİ TÜKETMEK İSTİYOR"

7 Haziran seçimlerinin öneminden bahseden ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun 4 yıl isteğini eleştiren Davutoğlu, "Bu büyük hedeflerden, bu büyük yolda önemli değişikliklerden birisi 7 Haziran seçimleridir. 7 Haziran’da tekrar bize emaneti verdiğinizde 2023’e doğru güven ve istikrar içinde yola devam edeceğiz. Birileri tuzaklar kurup, kumpaslar kurup, koalisyon gibi 90’lı yıllarda kalan alışkanlıkları hatırlatmak istiyorlar. Böyle şeylere izin verir misiniz? İstikrarı tattınız, tekrar koalisyonların o tatsız Türkiye’sine döner misiniz? Türkiye’yi herkese muhtaç bırakan ve en ufak bir darbede, en ufak bir muhtırada iktidarı bırakanlara yeniden bu tahtı verir misiniz? Kılıçdaroğlu ‘Bana 4 yıl verin yeter’ diyor. Çünkü biliyor ki bizim hazinemiz şuan bereketli, yenecek. 4 yıl içinde tüketip, bırakıp gidecek. Bilsin ki bu millet senin SKK’da yaptığını biliyor. Eline geçen her imkanı ne kadar kısa sürede tükettiğini biliyor. Bu millet bir de AK Parti’deki bereketi biliyor" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...