DEDAŞ binası mühürlendi

Mardin Belediyesi ile DEDAŞ elektrik şirketi arasında gerilim yaşanıyor. Biriken borçları nedeniyle 2 gün önce elektriği kesilen belediye, DEDAŞ il müdürlüğü binasını imara uygun olmadığı gerekçesiyle mühürledi. Kapılar mühürlenirken dışarı çıkmayan çalışanlar, saatlerce mahsur kaldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.01.2014 - 06:14

DEDAŞ binası mühürlendi

Mardin Belediyesi hizmet binasının elektrikleri borcu bulunduğu gerekçesiyle Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ekiplerince kesilmesinin ardından belediye de imara aykırı olduğunu öne sürerek, DEDAŞ hizmet binasını mühürledi.

Mardin Belediyesi, DEDAŞ'ın hizmet binasının ruhsatsız olduğu ve imara aykırı olması nedeniyle personelin içinde bulunduğu saatlerde mühürledi.

Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, başkan yardımcıları, bazı meclis üyeleri ile Mardin-Diyarbakır karayolunda bulunan DEDAŞ hizmet binasının kapılarını mühürledi. Bu arada mesai saatinin devam etmesi nedeniyle hizmet binasında görev yapan bazı çalışanların da içeride kaldığı görüldü.

Ayanoğlu, yaptığı açıklamada, DEDAŞ binasının işletme ruhsatı bulunmadığı ve imara aykırı olduğunu öne sürerek, bu konuda yasal olarak aykırılık durumunu giderinceye kadar hizmet binasının mühürlendiğini söyledi.

"Bu işlemi gerçekleştirmek için buradayız. İnşallah arkadaşlarımız imara aykırılık durumunu giderir ve bize başvururlar. Biz de gereğini yerine getiririz. Eğer imar durumu aykırılıkları giderilmez ise belediye meclisinden çıkacak karar doğrultusunda hareket edeceğiz" diyen Ayanoğlu, meclisten yıkım kararının çıkması durumunda onu da uygulayacaklarını bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...