NTV

Demirtaş’tan referandum mesajı

DHA

Türkiye

Cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 16 Nisan referandumuyla ilgili verdiği mesajda, seçmenlerden sandığa gitmeleri çağrısında bulundu.

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'ın 16 Nisan referandumuyla ilgili mesajı parti tarafından paylaşıldı.

Mesajında iktidarın korku yaratmaya çalıştığını savunan Selahattin Demirtaş, “Bu dönemde yasama, yürütme, yargı ve medya koltuklarında oturarak korkuya teslim olanların durumu ibretlik ve utanç vericidir. Bu koltuklarda oturup korkuya teslim olanlar, işlenen bütün suçların da asli ortağıdır. Korkudan adil davranmayan bir hakim, korkudan sesini çıkarmayan bir milletvekili ya da gazeteci bu halka son bir iyilik yapmalı ve istifa ederek korkusunu evinde yaşamaya devam etmelidir. Sizin korkunuz başkasına ve toplumun geneline zarar veriyorsa buna hakkınız yoktur” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin yasadışı bir şekilde tutuklandığını dile getiren Demirtaş, “Herkes emin olsun ki, adil bir yargı huzurunda bu korkaklardan hesap soracağız” dedi.

Mesajının sonunda vatandaşlardan sandığa gitmelerini isteyen Demirtaş, “Referanduma giderken herkesi bu korkuyu yenerek sandığa gitmeye; korkuya ‘hayır’ demeye davet ediyorum. Cesaret bulaşıcıdır. Kürt, Türk, Alevi, Sünni, AK Partili, CHP'li, MHP'li ve HDP'li demeden el ele verip cesareti birbirimize bulaştıralım. Emin olun ki, iyilik kazanacak, hepimiz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER